ICFF’de Muşlu Çalışçı rüzgarı

80’den fazla ülkeden katılımının olduğu Uluslararası Çocuk Dostluk Festivali’nin (ICFF) açılışı Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü öğrencisi Bager Devrim Çalışçı’nın piyano müzik dinletisiyle yapıldı. Çalışçı’nın dinletisi kulakların pasını sildi. Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü 2021 Uluslararası Çocuk Dostluk Festivalinde Türkiye’yi temsil etti. 80’den fazla ülkeden çocukların kültürel masallarını ve sanal sanatlarını sergilediği Uluslararası Çocuk Dostluk […]

ICFF’de Muşlu Çalışçı rüzgarı
ICFF’de Muşlu Çalışçı rüzgarı
Haber49 Editör
  • Yayınlanma24 Nisan 2021 12:10

80’den fazla ülkeden katılımının olduğu Uluslararası Çocuk Dostluk Festivali’nin (ICFF) açılışı Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü öğrencisi Bager Devrim Çalışçı’nın piyano müzik dinletisiyle yapıldı. Çalışçı’nın dinletisi kulakların pasını sildi.

Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü 2021 Uluslararası Çocuk Dostluk Festivalinde Türkiye’yi temsil etti. 80’den fazla ülkeden çocukların kültürel masallarını ve sanal sanatlarını sergilediği Uluslararası Çocuk Dostluk Festivali (ICFF), etkinliğin açılışı Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü öğrencisi Bager Devrim Çalışçı’nın piyano müzik dinletisiyle yapıldı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün armağanı olan 23 Nisan Çocuk Bayramı’ndan esinlenilerek, tüm ülkelerin çocuklarının katılımıyla düzenlenen “Uluslararası Çocuk Dostluk Festivali” kapsamında bu sene Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kampüsü öğrencisi Bager Devrim Çalışcı da yer aldı.

ARSLAN: ÜLKEMİZDEN 2 OKUL KATILDI

Bahçeşehir Koleji Muş 1071 Kurucusu Serdal Arslan, festivalde Muş’un Türkiye’yi temsil eden sadece bir iki okul arasında yer almasının son derece önemli olduğunu söyledi. Bu tür organizasyonlarda yer almanın çok önemli olduğunu belirten Arslan, “Online olarak düzenlenen 2021 Uluslararası Çocuk Dostluk Festivalinde ülkemizden sadece bir iki okul katıldı. Muş olarak yer almamız bizim için son derece önemli ve önemsiyoruz. Festivalin açılışında öğrencimiz ve Muş ilimizin gururu Bager Devrim Çalışçı’yı tebrik ediyoruz. Muş adına hepimiz gurur duyduk” dedi.

“FESTİVALDE İLK OLARAK TÜRKİYE TANITILDI”

Online olarak düzenlenen festivalde ilk olarak Türkiye tanıtıldı ve daha sonra birkaç okuldan katılımcı öğrenci kısa sunumlarda bulundu. Festivale; Türkiye, Unıcef-Malı, Afghanıstan, Scotland-Bentzen/Keıth Hıghlander, We ask kıds.-frıendshıp, uzbekıstan, hungary-donut recıpe, spaın-older Kıds, Mongolıa-Uuhaı, Noth Macedonıa, Chına, Russıa-Vynok/La Vıda, We Ask Kıds. Our Panet Earth, Taıwan, Brazıl, Bulgarıa, Palestıne, Maps, Mexıco, We Ask Kıds.-Dıversıty ve Closıng’den katılım sağlandı.

ICFF FESTİVALİ

Uluslararası Çocuk Dostluk Festivali (ICFF), çocuklar tarafından müzik, sahne sanatları ve görsel sanatlar yoluyla barışı, dostluğu, çeşitliliği ve kapsayıcılığı kutlayan ve teşvik eden çocuklar için bir festivaldir. Festival, her yıl Nisan ayında, 80’den fazla ülkeden / kültürden çocukların kültürel masalarını ve sanal sanatlarını sergileyerek Çocuk Bayramı’nı kutlamak için düzenleniyor. Slogan ise M. Kemal Atatürk’ün meşhur sözleridir: “Yurtta sulh cihanda barış.”HABER49