Hasköy Gençliğinden örnek davranış

Hasköy Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, yardıma muhtaç ailelere ve köy çocuklarına kışlık yardım malzemesi dağıttı. Hasköy Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gönüllüleri, kış mevsiminin çetin geçtiği köyleri dolaşarak ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı ve öğrencilere bot, mont, okul çantası ile oyuncak dağıttı. 2018 yılında Muş’un Hasköy ilçesinde gönüllülerin bir araya gelmesiyle kurulan Hasköy […]

Hasköy Gençliğinden örnek davranış
Hasköy Gençliğinden örnek davranış
  • Yayınlanma10 Şubat 2021 15:17

Hasköy Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, yardıma muhtaç ailelere ve köy çocuklarına kışlık yardım malzemesi dağıttı.

Hasköy Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gönüllüleri, kış mevsiminin çetin geçtiği köyleri dolaşarak ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı ve öğrencilere bot, mont, okul çantası ile oyuncak dağıttı.

2018 yılında Muş’un Hasköy ilçesinde gönüllülerin bir araya gelmesiyle kurulan Hasköy Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Hasköy ilçesi genelinde ihtiyaç sahiplerine yönelik yardımlarda bulunarak, kışın zorlu geçtiği köylerdeki çocuklara da yardımda bulunuyorlar.

Hasköy Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Hayırseverlerin de desteğiyle dağıttığı bot, mont, atkı, bere, okul çantası ve oyuncakları alan köy çocukları büyük sevinç yaşadı.

Hasköy Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Güven Tokmak, köy köy gezerek ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı ve çocuklara kışlık giyim yardımında bulunduklarını söyledi.

Tokmak, “Bizler Hasköy gençliği olarak gönüllülerimizin de desteği ile sayesinde bu işi kazasız ve belasız bir şekilde bugüne kadar getirdik. Hava şartları zor ve soğuk ama bizler hiçbir zaman umudumuzu kaybetmedik. Bu zorlu coğrafya da, ihtiyaç sahibi aileler ve öğrencilerle birlikte olmaktan dolayı mutluyuz. Onları sevindirebildiysek ne mutlu bize… Bizler paylaştıkça mutlu oluyoruz” diye konuştu.HABER49