Haberimiz ses getirdi: Muş’un tarihi kalesindeki çöpler temizlendi!

Bir dönemin gözde piknik alanı olan tarihi Muş kalesindeki çevre kirliliğini “Muş’un doğal güzelliklerini mahvediyorlar!” başlığı haberinden sonra kaledeki çöpler temizlendi.

Haberimiz ses getirdi: Muş’un tarihi kalesindeki çöpler temizlendi!
Haberimiz ses getirdi: Muş’un tarihi kalesindeki çöpler temizlendi!
Amine Akçan
  • Yayınlanma10 Temmuz 2024 12:45

Sizlerin desteği ve katkılarıyla daha hızlı ve doğru haberler sunabilmek için WhatsApp haber ihbar hattımıza yaşadığınız, tanık olduğunuz olayları bize anında bildirebilirsiniz.

HABER49-Haber sitemiz www.haber49.net’te “Muş’un doğal güzelliklerini mahvediyorlar!” başlığı ile manşetten verdiğimiz haberimiz ses getirdi. Muş Belediyesi Sosyal İşler Birim Personeli ve Muş Kültür Evi Sorumlusu olan Mustafa Tuncer, kaledeki çöpleri temizleyerek, kaledeki görüntü kirliliğini ortadan kaldırdı.

 

 

Eşsiz manzarasıyla piknik alanlarının vazgeçilmezi olan kale parkı, piknikçilerin bilinçsizce çöpleri yere atmasıyla piknik alanları kullanılamaz hale getirilmişti. Kalenin piknik alanındaki çevre ve görüntü kirliliği halkın tepkisine neden olmuş ve bizde www.haber49.net olarak bu haberi yayınlamıştık.

 

 

Haberimizden sonra Muş Belediyesi Sosyal İşler Birim Personeli ve Muş Kültür Evi Sorumlusu olan Mustafa Tuncer kale parkındaki piknik alanının çöplerini temizledi.

 

 

www.haber49.net editörü Amine Akçan’a konuşan Tuncer, “Biz burayı elimizden geldiğince gönüllü olarak hep temizliyorduk ve temizlemeye de devam edeceğiz ama halkımız çevre temizliği ve tahribatı konusunda maalesef çok duyarsız. Neredeyse bilinçli bir şekilde çevreyi kirletiyorlar. Ben buranın personeli olarak her sabah geldiğim zaman gönüllü olarak çevreyi temizliyorum. Buradan hemşerilerime doğaya sahip çıkmalarını önemle rica ediyorum. En güzel temizliğin kirletmemek olduğunu hatırlatmak istiyorum. Yani nasıl görmek istiyorsanız lütfen öyle bırakın!” ifadelerini kullandı.