HABER49 BİZİM, HABER49 HEPİMİZİN

İşte geldik, herkesin gelmek istediği o büyülü çağın eşiğine; 18 yaşındayız… Ne kadar uzun bir yol gibi görünüyordu, oysaki çabuk geçmiş gibi geliyor şimdi de… 18’inde olmak artık reşit olmak, bacakları üzerinde sağlam durmak demek… En cesur en atılgan hali insanın… Aslında, Haber49 ilk günden beri 18’inde bir gencin atılganlığına, cesaretine, soran sorgulayan hallerine uygun […]

HABER49 BİZİM, HABER49 HEPİMİZİN
HABER49 BİZİM, HABER49 HEPİMİZİN
Emrullah Özbey
  • Yayınlanma19 Eylül 2021 15:28

İşte geldik, herkesin gelmek istediği o büyülü çağın eşiğine; 18 yaşındayız… Ne kadar uzun bir yol gibi görünüyordu, oysaki çabuk geçmiş gibi geliyor şimdi de…

18’inde olmak artık reşit olmak, bacakları üzerinde sağlam durmak demek… En cesur en atılgan hali insanın… Aslında, Haber49 ilk günden beri 18’inde bir gencin atılganlığına, cesaretine, soran sorgulayan hallerine uygun davrandı.

Gücünü halktan alan Haber49, 18 yıl boyunca önüne çıkan engellere karşı bir an bile pes etmeyi düşünmedi. Bu zorlu yıllarda siyasilerden vatandaşlara kadar toplumun her kesimi Haber49 ile dayanışmaya devam etti.

Kimi yaş günlerinde Haber49’un yaşamını insan yaşamıyla kıyasladım, “Bebeğim” dedim ona. Ve bu bebek büyüdü artık 18 yaşında… Haber49 artık kendi ayaklarının üzerinde sağlam duruyor. Çok zor günlerden geçti Haber49. Hala zor günlerden geçiyor. “Patronsuz bir gazete olmanın, eziyet denirse buna, eziyetini de çekti, keyfini de yaşadı. Kâh ‘ÇIĞLIK’ attı manşetten, kâh sessiz sedasız patronsuz gazetenin patronu okurlarına yaslandı, dara düştükçe.” 18’ine geldiyse bugün, onu var eden ‘iyi insanlar’ sayesindedir.

Düşe kalka, dik durmanın ne olduğunu kavradık…

Yeri geldi övüldük, yeri geldi yerildik…

Ama kuruluşundan bu yana Haber49 her zaman önemsendi…

Muş gündeminin nabzını en iyi tutan gazete oldu… Size en kapsamlı haber ve yorumları sunmak için biz çaba sarf ederken, kendini en iyi ifade etmek isteyenlerin ve görüşlerini geniş kitlelerle paylaşmak arzusundaki insanların tercihi olduk.

Farklı olmayı, fark yaratmayı önemsedik…

Cesaretimizi kaybetmemeyi, haklı bildiğimiz konularda ısrar etmeyi, kararlı durmayı başardık.

Gerçekleri söylemek adına kötü bellendik… Ama eninde sonunda haklılığımız ortaya çıktığı için güvenirliğimiz arttı.

Aslında kocaman bir aileyiz yeri geldi küstük, barıştık, sitem ettik, tebrikler, eleştiriler, kavgalar ettik…

Halen birlikte olduğumuz ve bu durumdan mutluluk duyduğumuza göre büyük, telafisi olmayan hiçbir hata yapmadık…

Umarım bundan sonra daha da güzel bir şekilde bir aradanlığımız sürer…

Karalama kampanyaları, saldırılar, çeşitli yıldırma yöntemleri, ekonomik abluka, vs.

Tüm bunlara rağmen Haber49 Gazetesi 17 yılını geride bıraktı. Artık daha diri ve önünü görür vaziyettedir. En ciddi badireler atlatıldıktan sonra birilerinin beklediği son bulmadı ve bulmayacaktır.

Haber49’un 17. yılını geride bırakıp bu badirelere rağmen nice yıllar için yol alması Haber49 Gazetesi çalışanlarının azmi ve kararlılığının yanı sıra okurlarımızın gösterdiği ilgiyle de alakalıdır.

Haber49, sessiz çoğunluğun gücüyle, meslek gücünden, haktan, hukuktan aldığı güçle her geçen gün ışığını daha da güçlendirdi. Projektörlerinden daha bol ışık yaydı karanlığa. Umutsuzlara daha çok umut oldu.

Bugün bütün Muş’ta ve hatta diğer illerde yaşayan Muşlu hemşerilerimiz Haber49’dan haberdarlar. Haber49’un arkasında artık ciddi bir okur desteği var. Bu anlamda Haber49 kendi okur kitlesini yaratarak tüm Muşlulara ulaşmaya çalışmaktadır. Bu kitle içerisinde, siyasetçisi de, bürokratı da, işçisi de, memuru da, köylüsü de, çiftçisi de, kadını da, çocuğu da, sağcısı da, solcusu da var.

Şimdiye kadar olduğu gibi bundan böyle de özellikle objektif ve tarafsızlık ilkelerimizden asla sapmadan okurlarımıza layık olmaya, memleketimizin her türlü sorununu dile getirmeye devam edeceğiz. Memleketi soyup soğana çevirenlerin karşısında, memleket için hizmet edenlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Yeni yıllarda buluşmak dileğiyle…

Tüm okurlarımıza, bizimle güç birliği içinde olan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz…