Haber49 18 yaşında

“Şimdi artık bizim zamanlar çağındayız. Bizim şarkılarımızın sesi duyulmaya başlandı sokaklarda. Bizimkiler yürümeye başladı en gür sesiyle. En keyifli manşetlerin vakti geldi.” Büyük emeklerle 17 yıl geride kaldı. Bugün artık annelerimizin parmak hesabıyla 18’imizden gün almaya başladık. Büyüdük, kocaman olduk. Kökümüz toprağa geçirdi tırnaklarını, gövdemiz genişledi, dallarımız uzadı göğe doğru. Yüzlerce insanın emeğiyle, özverisiyle var […]

Haber49 18 yaşında
Haber49 18 yaşında
  • Yayınlanma19 Eylül 2021 15:10

“Şimdi artık bizim zamanlar çağındayız. Bizim şarkılarımızın sesi duyulmaya başlandı sokaklarda. Bizimkiler yürümeye başladı en gür sesiyle. En keyifli manşetlerin vakti geldi.”

Büyük emeklerle 17 yıl geride kaldı. Bugün artık annelerimizin parmak hesabıyla 18’imizden gün almaya başladık. Büyüdük, kocaman olduk. Kökümüz toprağa geçirdi tırnaklarını, gövdemiz genişledi, dallarımız uzadı göğe doğru.

Yüzlerce insanın emeğiyle, özverisiyle var olduk. Evlerde, ofislerde, kampüslerde, Resmi kurumlarda, esnaflarda ve her yerde hep el üstünde taşındık. Biz de onların sesine ses olmaya çalıştık. Ne zaman tökezlesek bir el omuzumuza dokunup kaldırdı ayağa. Zorba ne kadar çok saldırırsa saldırsın yıkamadı bizi. Dayanışmanın en güzelini, en büyüğünü yaşadık hep. Bu duygu yenilmez kıldı bizi.

Şimdi artık bizim zamanlar çağındayız. Bizim şarkılarımızın sesi duyulmaya başlandı sokaklarda. Bizimkiler yürümeye başladı en gür sesiyle. En keyifli manşetlerin vakti geldi.

18 yaş çok güzel. Tam zamanı hızlı adımlarla yürümenin; ençevik halimizle, en cüretkâr tavrımızla hayata sarılmanın, gelecek bizim demenin…

Haber49 Gazetesinin 18’nci yılına ulaşmasının Muş’un, Muşluların ve okurlarının başarısı olduğunu kaydeden gazetenin Kurucusu, Emrullah Özbey, şunları ifade etti: “1 Eylül 2004´de yayın hayatına başlayan gazetemizin 18. yılını kutluyoruz. Gurur ve onur dolu anlamlı bir güne ulaşmanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz. Haber49 Gazetesi, 17 yıl önce hangi amaçlar ve gazetecilik ilkeleriyle yayın hayatına başlamışsa, bugünde aynı amaç ve ilkelerle yayınına devam etmektedir.  Haber49 Gazetesi´ni 18 yaşına ulaştıran güç; tarafsız, bağımsız, özgür gazetecilik anlayışıdır. Haber49 Gazetesi´nin önceliği her zaman Türkiye ve Muş olmuştur. Gazetemiz 17 yılda şehrimizin demografik yapısına, kültürüne, ekonomik ve sosyal gelişmesine, toplumsal barışına önemli katkılar sunmuştur. 17 yıldır gazetemizi takip eden tüm abone ve okurlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Herkesi ve her kesimi Gazetemiz Haber49’a abone olamaya davet ediyoruz.”

Neden HABER49?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede ve ilimizde gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve habersiz kalmamak için

Siz de Haber49’a abone ol! HABER49