HABER49 15 YAŞINDA

2004 tarihinde yayın hayatına başlayan Haber49 Gazetesi kuruluşunun 15.yılını gururla kutluyor. 15 yıl boyunca yaptığı haberlerle Muş halkının takdirini kazanan Haber49 Gazetesi’ni birçok kamu kurumları ve vatandaşlardan tebrik alıyor.  15 yıldır Muş’ta yerel basın düzeyinde birçok özel haberlere imza atan Haber49 gazetesi Muş halkına her zaman doğru ve tarafsız haberler yansıtıyor. Yayın hayatımıza başladığımız 2004 […]

HABER49 15 YAŞINDA
HABER49 15 YAŞINDA
  • Yayınlanma25 Eylül 2018 09:11
  • Güncelleme22 Şubat 2024 17:02

2004 tarihinde yayın hayatına başlayan Haber49 Gazetesi kuruluşunun 15.yılını gururla kutluyor.

15 yıl boyunca yaptığı haberlerle Muş halkının takdirini kazanan Haber49 Gazetesi’ni birçok kamu kurumları ve vatandaşlardan tebrik alıyor.  15 yıldır Muş’ta yerel basın düzeyinde birçok özel haberlere imza atan Haber49 gazetesi Muş halkına her zaman doğru ve tarafsız haberler yansıtıyor.

Yayın hayatımıza başladığımız 2004 tarihinden bu yana adeta bir okul haline gelen gazetemiz Haber49, çıktığı ilk sayıdan bu yana yüzlerce okuyucuya ulaşmanın haklı gururunu yaşıyor. Günümüzde büyük sıkıntılarla ve büyük bir özveri ile yaşamlarını sürdürmeye çalışan yerel gazetelerin, her ne pahasına olursa olsun yaşaması, ayakta kalması ve bulundukları şehirdeki sorunların savunucuları olmaları gerekir. Geride kalan 14 yılı, başarılı ve ilkeli bir şekilde geçiren gazetemizin yayın hayatına başlamasıyla birlikte, gazetemizin yayın gurubu olarak yayın hayatına başlattığımız ve www.haber49.com.tr web sitemizle okuyucularımıza karşı sorumluluklarımızın da arttığının bilincindeyiz. Tek hedefimiz, 15 yıldır olduğu gibi, ilkeli, tarafsız ve dürüst haberciliğimizden ödün vermeden daha uzun yıllar yolumuza devam etmektir.

Okuyucularımız sabırla, destek ve ilgileriyle, abone, ilan ve haber akışıyla büyüttü… Her gelişim sürecindeki gibi önce emeklemeyi, sonra yürümeyi, öğrendik…

Düşe kalka, dik durmanın ne olduğunu kavradık…

Üzüntülerimiz olmasa mutluluklarımızı, köstekler olmasa destekleri nasıl hissedebilirdik ki…

Yeri geldi övüldük, yeri geldi yerildik…

Ama kuruluşundan bu yana Haber49 önemsendi…

Muş gündeminin nabzını en iyi tutan gazete oldu… Size en kapsamlı haber ve yorumları sunmak için biz çaba sarf ederken, kendini en iyi ifade etmek isteyenlerin ve görüşlerini geniş kitlelerle paylaşmak aruzundaki insanların tercihi olduk.

Farklı olmayı, fark yaratmayı önemsedik…

Cesaretimizi kaybetmemeyi, haklı bildiğimiz konularda ısrar etmeyi, kararlı durmayı başardık.

Gerçekleri söylemek adına kötü bellendik… Ama eninde sonunda haklılığımız ortaya çıktığı için güvenirliğimiz arttı.

Aslında kocaman bir aileyiz yeri geldi küstük, barıştık, sitem ettik, tebrikler, eleştiriler, kavgalar ettik…

Halen birlikte olduğumuz ve bu durumdan mutluluk duyduğumuza göre büyük, telafisi olmayan hatalar yapmadık…

İnşallah bundan sonra daha da güzel bir şekilde bir aradalığımız sürer…

Karalama kampanyaları, saldırılar, çeşitli yıldırma yöntemleri, ekonomik abluka, vs.

Tüm bunlara rağmen Haber49 Gazetesi 14 yılını geride bıraktı. Artık daha diri ve önünü görür vaziyettedir. En ciddi badireler atlatıldıktan sonra birilerinin beklediği son bulmadı ve bulmayacaktır.

Haber49’un 14. yılını geride bırakıp bu badirelere rağmen nice yıllar için yol alması Haber49 Gazetesi çalışanlarının azmi ve kararlılığının yanı sıra okurlarımızın gösterdiği ilgiyle de alakalıdır.

Haber49, sesiz çoğunluğun gücüyle, meslek gücünden, haktan, hukuktan aldığı güçle her geçen gün ışığını daha da güçlendirdi. Projektörlerinden daha bol ışık yaydı karanlığa. Umutsuzlara daha çok umut oldu.

Genel olarak insanlarımızın Haber49’u beğenmeleri, gazetenin objektif ve tarafsız olduğuna inanmaları bizim açımızdan oldukça önemli.

Bugüne kadar basın meslek ilkelerinden taviz vermeden, doğru ve objektif habercilikle toplumun saygınlığını kazanan gazetemiz, geniş bir okuyucu potansiyeline ulaşıyor. Halkın problemlerini ilkeli biçimde ve sorumluluk bilinci içinde yansıtmaya çalıştık, bundan sonra da aynı ilke ve bilinçle yolumuza devam edeceğiz. Duruşumuz, halka her zaman herkesten daha yakın oldu. Halkın içinde olan, halkın sesini yansıtabilen, halkın nabzını tutup ve sorunlarını sayfalarımıza yansıtabilen bir gazete olduk. Yürüdüğümüz zorlu, emek dolu bu yolda; sizlere en doğru, kaliteli, haber ve çalışmaları sunmaya devam edeceğimizi bilmenizi ister, bizlere inancıyla destek ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.

Şimdiye kadar olduğu gibi bundan böyle de özellikle objektif ve tarafsızlık ilkelerimizden asla sapmadan okurlarımıza layık olmaya, memleketimizin her türlü sorununu dile getirmeye devam edeceğiz. Memleketi soyup soğana çevirenlerin karşısında, memleket için hizmet edenlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Yeni yıllarda buluşmak dileğiyle…

Tüm okurlarımıza, bizimle güç birliği içinde olan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz…