Yeni atanan başhekimle sağlık çalışanlarının moralleri yüksek

Varto’da devlet hastanesi çalışanları hem motive olmak hem de hastanenin bahçesini güzelleştirmek için kolları sınadı.  Yeni başhekim Dr. Işıl Işık öncülüğünde Varto Devlet Hastanesi’nde görevli 60 sağlık çalışanı, salgın döneminde stres atmak için hastane bahçesinde 60 meyve fidanını toprakla buluşturdu.

Varto Devlet Hastanesi’nde çalışan 60 sağlık çalışanı tam kapanma öncesi motive olmak için elma, erik, kayısı, ceviz ve şeftali gibi meyve fidanlarını hastanenin bahçesine dikti. Pandemi döneminde motivasyonu arttırmak için fidan dikme etkinliği yaptıklarını söyleyen Varto Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Işıl Işık, “Bugün hastane çalışanlarımızla birlikte fidan dikme projesi gerçekleştirdik. Pandemi döneminde hem motive olmak hem de hastane bahçemizi güzelleştirmek için elma, erik, kayısı, şeftali ve ceviz olmak üzere toplamda 60 fidan diktik” dedi.

IŞIK: BİR SONRAKİ KUŞAĞA İZ BIRAKACAK

Başhekim Dr. Işıl Işık, hastane bahçesinin güzelleşmesi için çalışmalara devam edeceklerini dile getirdi. Işık, “Hastane bahçemizin güzelleşmesi, hastaların, personellerin ve bir sonraki kuşağa iz bırakma anlamında çok kıymetli. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hastane çalışanları ise, diktikleri fidanlara özenle bakacaklarını belirtti.Muhammed Sefa Şahin/HABER49

İlginizi Çekebilir

Müdürden kimyasal yangına ilginç savunma

Muş Şehir Stadyumu yanındaki atık kimyasal maddelerin alev alması paniğe yol açarken, Gençlik ve spor …