Uyuşturucuyla mücadelede anneler bilgilendirildi

Muş Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, “En iyi narkotik polisi: Anne” kampanyası kapsamında kadınları uyuşturucular konusunda bilinçlendirdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 7 Ekim 2020’de çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçmek için anne duyarlılığından faydalanmak amacıyla “En iyi narkotik polisi: Anne” projesi hayata geçirildi.

Proje kapsamında Muş’un Malazgirt ilçesinde annelere uyuşturucu konusunda eğitim verildi. İçişleri Bakanlığı tarafından uyuşturucuyla mücadelede farkındalık oluşturmak amacıyla hayata geçirilen “En iyi narkotik polisi: Anne” projesi kapsamında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Malazgirt Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda seminer düzenlendi.

Polis Memuru Çağdaş Taşçı, anneleri uyuşturucu konusunda bilgilendirdi. Verilen seminerde, annelere çocukların uyuşturucu bağımlısı olduğunda ne gibi hastalıkların ortaya çıkacağının, çocukları uyuşturucudan uzak tutmak için neler yapılabileceğin bilgisini verdi. Polis, annelere en büyük varlıklarını uyuşturucuya kurban vermemeleri için çok dikkatli olmaları gerektiğini, en iyi uyuşturucuyla mücadelenin uyuşturucudan uzak durmak olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanlığı’nın geliştirdiği Uyuşturucuyla Mücadele Uygulamasını (UYUMA) da anlattı. Seminere katılan Malazgirt Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, İçişleri Bakanlığı’nın himayelerinde yürütülen “En iyi narkotik polisi: Anne” projesi kapsamında bir araya geldiklerini ifade etti. Ekiplere gösterdikleri hassasiyet için teşekkür eden Kaymakam Demirer, uyuşturucunun toplum için büyük tehdit oluşturduğunu da vurguladı. Seminere, İlçe Emniyet Müdür vekili Komiser Ahmet Doğan, İlçe Sağlık Müdürü Doktor Şeyma Görçin ve çok sayıda kadın katıldı.HABER49

İlginizi Çekebilir

TEKNOFEST’de dereceye giren öğrenci ödüllendirildi

Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, “Engelsiz Yumuşak Duyu Park” projesiyle katıldığı TEKNOFEST’de Türkiye üçüncülüğü …