Sungu’da dere ıslahı, toplulaştırma ve kalkınma hamlesi

Sungu Belediyesi, yoğun yağış dönemlerinde beldede sel riski oluşturan Norşin Deresi’nin ıslahı ve toplulaştırma sorunlarının çözümü konusunda kolları sıvadı. Van’da DSİ Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile görüşen Belediye Başkanı M.Salih Gürtürk, “Sorunların çözümü için söz aldık” dedi.

Başkan Gürtürk, Van’da Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Bölge Müdürü ve Erzurum DAP Bölge Kalkınma Ajansı ile de çeşitli görüşmeler yaparak Sungu’nun kalkınması için destek istedi.

Muş Merkeze Bağlı Sungu Belde belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, beldeye daha iyi hizmet sunmak için gece gündüz çalışıyor. Gürtürk, Sungu Beldesine daha modern hizmet sunmak için Van ilinde Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA), İller Bankası Bölge Müdürlüğü ile Erzurum’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve DAP Bölge Kalkındırma İdaresini ziyaret etti.

DERE ISLAHI VE TOPLULAŞTIRMA PROJESİ

Sungu Belediye Başkanı M. Salih Gürtürk, ilk olarak Devlet Su İşleri Van Bölge Müdürü Ayhan Şahna’yı makamında ziyaret etti. Gürtürk ziyaret sonrası gazetemize yaptığı açıklamada, “İmar çalışmalarımız devam ediyor. İmar çalışmalarında yaşadığımız bazı ufak tefek sorunların giderilmesi ve Beldemizde özellikle doğal afetlere sebep olan Norşin deremizin ıslahı ve toplulaştırma sorunlarımız için Devlet Su İşleri Van Bölge Müdürümüz Sayın Ayhan Şahna Bey ile görüşmemiz oldu. Sayın Müdürümüz taleplerimizi dinleti ve en kısa zamanda çözüme kavuşturacaklarını ifade ettiler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

DAKA VE İLLER BANKASINA ZİYARET

Sungu Belediye Başkanı Gürtürk, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğünün ziyareti sonrası Doğu Anadolu Kalkınma Ajansını ve İller Bankasını ziyaret etti. Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Van Bölge Müdürü Halil İbrahim Güray ile görüşen Başkan Gürtürk, DAKA projeleri hakkında bili aldı.

Beldenin içme suyu ve isale hattı çalışmaları için İller Bankası Van Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden Gürtürk, Bölge Müdürü Ayhan Kayatürk ile beldede yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında da bili alışverişinde bulundu.

“AMACIMIZ, BELDEYE MODERN HİZMET”

Belediye başkanı seçildiği günden bu yana beldeye modern hizmet için kolları sıvayan ve gece gündüz çalışan Sungu Belediye Başkanı M. Salih Gürtürk, “Belde halkına en iyi hizmeti sunmak bizim görevimiz. Beldemizde yapılan ve yapılacak çalışmaları çevre illerimizi de gezerek ve görerek yapıyoruz. Bu kapsamda Erzurum Büyük Şehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen ile görüştük. Çalışmalarımız hakkında bilgi verdik. Çalışmalarımızı anlattık ve Sayın Belediye Başkanımızı Sungu Beldemize davet ettik. Sayın Belediye başkanımız en kısa zamanda beldemizi ziyaret edeceklerini ifade ettiler” şeklinde konuştu.

Gürtürk, “Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı ziyaretimiz sonrasında Erzurum DAP Bölge kalkınma Ajansını da ziyaret ettik. DAP idaresi Bölge Koordinatörü Sayın Adnan Demir beyden projeler hakkında bilgi aldık. Belediye olarak 2020 yılının sonuna kadar güzel ve şirin beldemiz Sungu, modern projelere imza atacak” ifadelerini kullandı.HABER49

grafik tasarım programı satın al

İlginizi Çekebilir

TEKNOFEST’de dereceye giren öğrenci ödüllendirildi

Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, “Engelsiz Yumuşak Duyu Park” projesiyle katıldığı TEKNOFEST’de Türkiye üçüncülüğü …