Sungu Belediyesinden Muş’a su takviyesi

Alt yapı çalışmalarının devam ettiği Muş merkezde susuz kalan binalara su takviyesi yapan Muş Belediyesinin imdadına Sungu Belde belediyesi yetişti.

Muş Merkezde yaklaşık olarak 4 yıldır devam eden alt yapı çalışmalarından dolayı şehir merkezinde yaşanan su sorununu çözmek için çalışmalarını sürdürün Muş Belediyesi yeni su depoları yaptı. Yapılan yeni su depolarının su tahliye işlemi ile 9 -10 Ekim tarihlerinde Muş genelinde su kesintisi yaşandı. Su kesintilerinden dolayı Muş Belediyesi Şehrin dört bir tarafına tankerler ile su taşıdı. Muş Şehir merkezindeki binalara su yetiştirmeye çalışan Muş Belediyesinin yardımına şehir merkezine 10 km uzaklıktaki Sungu Belde Belediyesi yetişti. Vatandaşların Susuz kalmaması için kolları sıvayan Sungu Belde Belediyesi Muş Belediyesinin talebi ile Muş Merkezdeki binalara tankerle su taşıdı.

Konuyla ilgili gazetemize konuşan Sungu Belde Belediye Başkanı M. Salih Gürtürk, “Muş Belediyesi Kentteki su sorunu çözmek için yeni depolar yaptırdı. Yeni depoların su tahliyesi yapılırken Muş genelinde iki günlük su kesintisi yaşandı. Muş Belediyesi talebi bizlerden yardım talep etti. Vatandaşlar da Belediyemizi sık sık aradılar ve su talebinde bulundular. Bizde vatandaşlarımız susuz kalmasın diye Muş Belediyesi ile birlikte elimizden geldiğince şehir merkezine su taşıdık” dedi.HABER49

Windows 10 Enterprise Satın Al

İlginizi Çekebilir

Şehit Uzman Çavuş Ümit Solak son yolculuğuna uğurlandı

Muşlu şehit Uzman Çavuş Ümit Solak son yolculuğuna uğurlandı Irak’ın kuzeyindeki Avaşin bölgesinde el yapımı …