Polis sosyal mesafe uyarısı yaparak maske dağıttı!

Muş polisi, yeni tip corona virüsün vatandaşlara bulaşmaması için sokak sokak gezip sosyal mesafe uyarısı yaparak maske dağıtırken, vatandaşlar da polise alkışlarla destek verdi.

Muş Emniyet Müdürlüğü, yeni tip corona virüsün vatandaşlara buluşmaması için sokak sokak gezip uyarıda bulunuyor. Polis ara sokaklara bile girerek hem vatandaşlara virüsle mücadelenin önemini anlatıyor hem de tedbirsiz dışarı çıkaranları uyarıyor. Polis ayrıca durdurduğu toplu taşıma araçlarında maske ve sosyal mesafe kontrolü de yapıyor. Polis sokakta maskesiz olanlara da maske dağıttı.

Polisin sosyal mesafe kuralına uyarak gerçekleştirdiği bu çalışmasını gören çevredeki vatandaşlar da kendilerini alkışlayarak teşekkür etti. Vatandaşlar polisin çok çalıştığını, maske bile dağıttığını, belediyenin yapması gereken görevleri bile polisin yaptığını söyledi.

Muş Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kent genelindeki caddelerde denetimlerini sürdürüyor. Caddelerde koronovirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sosyal mesafe kurallarına uymayan vatandaşları uyaran ekipler, maske kontrolü yaptı. Ekipler, araçlarından da “Koronovirüs salgınıyla mücadelede yeni bir döneme giriyoruz. Artık kontrollü sosyal hayat dönemindeyiz. Lütfen rehavete kapılmayalım, tedbiri elden bırakmayalım maske takmaya, sosyal mesafeye dikkat edelim. Tüm kurallara hassasiyetle uyarak bu döneminde inşallah hep birlikte aşacağız. Sabrınız ve dikkatiniz için teşekkür ederiz.” şeklinde anons yaptı.

Diğer yandan İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekipler de İstasyon caddesin de vatandaşlara maske dağıtarak önlemler hakkında bilgilendirdi.HABER49 

İlginizi Çekebilir

Muş Emniyeti’nin başına tecrübeli isim: Engin Kaloğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla, Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara göre, Emniyet Genel Müdürü İstihbarat Başkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir