Özün: Hepimizin kazanımı Türkiye olmalıdır!

Almanya’da faaliyet yürüterek Türkiye’ye sağlık ve eğitim alanında destekler veren Muş Kültür ve Yardımlaşma Derneği (MUKYAD) Başkanı Remzi Özün, 24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimin Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulunarak tüm siyasi partilerin tek kazanımının Türkiye olması gerektiğini ifade etti.
Seçimin huzur içerisinde geçmesinin son derece önemli olduğunu ifade eden MUKYAD Başkanı Remzi Özün, “Öncelikle seçimin ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Biz Avrupa da ki gurbetçilerin her zaman dile getirdiği tek bir şey var; o da huzur, kardeşlik, barış ve güzel bir Türkiye’dir.
Ülkemize geldiğimiz zaman huzur ve barışın hakim olduğu bir demokratik Türkiye görmek istiyoruz, herkese kucak açan bir Türkiye. Şuan sevindiğimiz ve beklentimiz yeni bir sistem yeni bir Türkiye modeli. Bu model başkanlık sistemidir. Ülke yeteri kadar acılar çekti, gözyaşı akıttı. Ülkenin barışması ve kucaklaşması gerekiyor. Partiler halkı ve ülkenin çıkarlarını esas alarak çözümler üretmelidirler. Ülkenin yabancısı yok, hepsi kardeş, dünür, dayı ve yeğendiler. Farklı düşüne biliriz, ama ortak çözüm üretebiliriz gelecek nesiller ve torunlarımız için. Allah’ın peygamberleri de farklı düşünmüşler ama hepsi Allah’ı sevmişlerdir ve yolunda gitmişlerdir. Bizde farklı düşünelim ama ülkemizi ve insanımızı sevelim” dedi.

“SİYASİLERE NEDEN GÖREV VERİLİYOR?”

Siyasi partilerin tek amacının halka ve ülkeye hizmet olduğunu aktaran MUKYAD Başkanı Özün, sözlerini şöyle sürdürdü: “Halk siyasilere neden görev veriyor? Çünkü var olan sorunlara çözüm üretsinler diye. Önce helalleşelim, hatalarımızla yüzleşelim, kini, nefreti yeni sisteme taşımayalım. Sevgiyi, barışı ve hizmeti taşıyalım başkanlık sistemine. Herkes bunu demeli. Ben Türküm, Kürtüm, Lazım, Gürciyim, Çerkezim, Sünni, Aleviyim ve her şeyden önce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Bu mantıkla sorunlar çözülür. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın ön gördüğü sistemde mutlaka mezhepsel ve Kürt sorununa barışçıl bir yol ve çözüm bulunmalı.”

“DEMOKRATİK BİR TÜRKİYE İNŞA EDELİM”

Hiç kimsenin renginden ve inancından dolayı yargılanmayan bir demokratik Türkiye inşaası temennisinde bulunan Özün, şunları söyledi: “Paramızı silaha değil, üretime harcayalım. Demokratik bir Türkiye inşa edilmeli, inancından, renginden ve kimliğinden kimse yargılanmamalı. Ben ülkemin bütün renklerini seviyorum ve saygı duyuyorum. Sevgi ekelim, sevgiyle kucaklaşalım ve kardeşçe barışalım. Helalleşelim.
Ülkenin selameti, barışı ve kalkınması için Cumhurbaşkanımıza destek olalım. İsteğimiz dondurulmuş çözüm sürecini buzdolabından çıkarıp hayat vermesidir. İnsanların hayat bulması huzur bulması, Kürt sorununun çözülmesi, Cumhurbaşkanımızı ve iyi niyetli herkesi tarih sayfalarına taşıyacaktır. Ak bir şekilde. Her zaman dile getirdiğim gibi bin defa dile getirsem azdır; savaşlar çözüm değil, ölümlerdir, enkazlardır, sürgünlerdir, tamiri zor yaralardır.
Demokratik bir Türkiye inşa edelim. Herkesi kucaklayan bir Türkiye olsun. Bu seçimin kazanımlarını tekrar kutluyorum. Bütün partileri kutluyorum. MUKYAD Başkanı Remzi Özün olarak Cumhurbaşkanımıza yeni görevinden başarılar diliyorum. Adımlarımız barış, huzur ve kardeşlik olsun. Kürt sorunu yalnız ülkemizin sorunu değil, Ortadoğu’nun da sorunudur. Ortadoğu’daki çözümü için lider ülke konumunda olalım.

“BU GEMİ BATARSA HEPİMİZ BATARIZ”

Türkiye’nin kendi iç meselelerini kendisinin çözmesi gerektiğini ve daha güçlü yarınlar için çözüm üretilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Özün, “Ortadoğu da Kürtlerle kavga halinde olmak ülkemize kazanım değil, zarardır. Ülke temeline dinamit koymaya benzer. Rusya’nın ve ABD’nin gazına gelmeyelim. Ekonomik, siyasi olarak ülkeyi çöküntüye, iflasa götürüyorlar mantığına yer vermeyelim. Var olan bu sorunlara kafa yorulması gerektiğine inanmak isteriz. Müteahhitliği, kişisel çıkarları bıraksınlar ve ülkeye sahip çıksınlar. Var olan ekonomik krizleri hep birlikte engellesinler. Bu gemi batarsa hepimiz batarız. Ülke bitti mi hepimiz biter ve yok oluruz. Onun için Ortadoğu’da Kürtlere insanı bir çözüm ve İslami bir çözüm bulunmalıdır. Kimsenin çözemediği bu sorunu, yeni Başkanlık sistemi demokratik bir şekilde çözmelidir. Böylelikle büyük Türkiye‘yi yaratmalıdır diye düşünüyorum. Biz birlikte ancak büyürüz ve güçleniriz.
Tamiri zor olan yaralar açmayalım. Birbirimize kenetlenelim, demokratik bir başkanlık sisteminde yol alalım. Tarihin sayfalarında kara bir leke olarak geçmeyelim. Ak ve tertemiz bir sayfa açalım, sevgiyle buluşalım. Yeni sistemde doğan çocuklarımıza kin ve nefreti değil, sevgiyle büyütelim. Geleceği olan bir ülke bırakalım. Tekrar bu seçimin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.HABER49

İlginizi Çekebilir

TEKNOFEST’de dereceye giren öğrenci ödüllendirildi

Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, “Engelsiz Yumuşak Duyu Park” projesiyle katıldığı TEKNOFEST’de Türkiye üçüncülüğü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir