Okul öncesi öğrencilere farkındalık eğitimi verildi

Orman Haftası kapsamında Meşe Erozyonla Mücadele Doğayı Koruma ve Ağaçlandırma Derneği Başkanı İhsan Aytemiş ve Meşe Derneği Gönüllüsü öğretmen Şükran Gündüz, Seçkin İz Koleji’nde okul öncesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Toprak erozyonu, toprağın hangi şartlarda erozyonla yok olduğunu, sel-su ve rüzgar ile toprağın erozyonla kaybolmaması için toprağın nasıl işlenmesi gerektiği ve nasıl korunacağını anlatan Başkan Aytemiş ve Gündüz, sunumu çocukların anlayabileceği figürler ve görsel içeriklerle zenginleştirdi.

Toprak tanımı, toprağın nasıl oluştuğunu toprak yaşamın kaynağı, toprak yoksa yediklerimiz, içtiklerimiz olan karpuz, et, süt, su, elma vs. yiyeceklerin de olamayacağı, yine toprak yoksa, inek, koyun, kuzu, toprakta yaşayan binlerce canlı varlıkların (solucanlar gibi) da olamayacağı gerçeği yine çocuklara eğlenceli, görecelerle anlatıldı.

DOĞA BİLİNCİ AŞILANDI

Seçkin İz Koleji yöneticileri sunum dolayısıyla teşekkür ettiler. “Ekolojik denge, biyolojik sistem, doğal kaynakların korunması ve yaşanabilir bir dünya için farkındalık oluşturmak adına eğitici, öğretici ve eğlenceli bir sunum gerçekleştirilmiş oldu” diyen yöneticiler şöyle devam ettiler: “Öğrencilerimiz etkinliği büyük bir ilgi ile izlemiş oldular ve sonunda sorularını sorarak konuyu çok iyi kavradıklarını göstermiş oldular. Dolayısıyla da öğrencilerimiz doğaya sahip çıkılmasının önemine ve bilincine bu vesileyle varmış olmaları biz öğretmenleri ve idarecileri çok mutlu etmiştir. Meşe Derneği yönetimine, eğitmenlerine çok teşekkür ederiz.”HABER49

İlginizi Çekebilir

Hazal Öğretmen, Kapı Kapı Gezerek Köydeki Kadınlara Okuma Yazma Öğretiyor

Muş’un Varto ilçesindeki Tepe Köyü İlkokulunda müdür yetkili öğretmen olarak görev yapan Hazal Ateş Özden, …