DOLAR 15,7621 % 1.41
EURO 16,6786 % 2.59
GRAM ALTIN 928,69 % 1,94
ÇEYREK A. 1.518,41 % 1,94
BITCOIN 30.544,90 2.02
SON DAKİKA

Öğrenciler yaban hayvanları için yem bıraktı

Son Güncelleme :

16 Mart 2022 - 17:22

Öğrenciler yaban hayvanları için yem bıraktı

Muş’un Hasköy İlçesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği işbirliğiyle okul destek projesinden faydalanan çocukların katılımıyla yaban hayvanlarına yem bırakıldı.

Kışın çetin geçtiği bölgemizde yağan kar ve tipi nedeniyle yiyecek bulamayan yaban hayvanlarına yönelik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hasköy kırsalına Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği işbirliğiyle öğrencilerin de katılımıyla yem bırakıldı.

Öğrencilerde doğa bilincini oluşturmak ve yaban hayvanlarının karnını doyurmak amacıyla düzenlenen etkinlikle ilgili yapılan açıklamada, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her yıl kışın yaban hayvanlarına, doğaya sürekli yem bırakma çalışmaları yapıyoruz. Çocuklara okul dışı zamanlarını verimli kullanabilecekleri imkanlar sunmak amacıyla hayata geçirilen okul destek projesi kapsamında Hasköy İlçe Milli Müdürlüğü olarak Doğa Koruma ve Milli Parklar şefliği işbirliğiyle yemleme çalışması yaptık. Okul destek projesi kapsamında çocuklarla beraber olumsuz hava şartlarından dolayı yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanlarının beslenmesi için kırsal bölgelere yem bıraktık. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz” denildi.HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.