NARKO Muş, Bağımlılıkla mücadele standı açtı

Muş Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, madde bağımlılığı ile mücadele standı açıldı.

Muş Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, “En iyi narkotik polisi anne” projesi kapsamında madde bağımlılığı ile mücadele standı açıldı. Ceylan AVM girişinde gerçekleştirilen etkinlikte, madde bağımlılığının önlenmesi amacıyla bilgilendirme çalışması yapıldı.

Standı ziyarete gelen vatandaşların soruları cevaplandırılarak çeşitli materyaller dağıtıldı. Öte yandan, vatandaşlara Google Play ve AppStore üzerinde bulunan “Uyuma” uygulaması üzerinden de ihbarın gerçekleştirebileceği bilgisi verildi.

3.Sınıf Emniyet Müdürü ve Muş Emniyet Müdür Yardımcısı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Halit Bozkurt, gazetecilere yaptığı açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğünün farkındalık yaratmak için projelere devam ettiğini söyledi.

Açılan stantta vatandaşları uyuşturucu konusunda uyardıklarını ifade eden Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Halit Bozkurt, “Annelerin çocuklarına uyuşturucu madde ve kötü alışkanlıklardan uzak durmaları için söylediği her şey çocuğun aklında kalıyor. Bundan dolayı annelerimizi ön plana çıkartıyoruz. Bize gelen her ihbarı değerlendiriyoruz. 5 dakika içerisinde belirtilen yere ekip sevk ediyoruz. Çalışmalarımız devam edecektir. Suç ve suç oluşumlarına karşı mücadelemiz kesintisiz sürdürülecektir” diye konuştu.

Vatandaşlar ise, uygulamanın çocuk ve gençler için çok faydalı olduğunu söyledi.

Bilgilendirme sırasında ekiplere “Thor” adlı narkotik köpeği de eşlik etti.HABER49

İlginizi Çekebilir

TEKNOFEST’de dereceye giren öğrenci ödüllendirildi

Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, “Engelsiz Yumuşak Duyu Park” projesiyle katıldığı TEKNOFEST’de Türkiye üçüncülüğü …