DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
Duşakabin

Muşlular spor ve sanatın gelişimi için tek yürek oldu

Son Güncelleme :

20 Eylül 2021 - 14:41

Muşlular spor ve sanatın gelişimi için tek yürek oldu

Muş Kültür ve Sanatçılar Derneği tarafından spor ve sanatın geliştirilmesi amacıyla “Muş’ta spor ve sanat, ustalara saygı” etkinliği düzenlendi.

20-22 Eylül tarihleri arasında 3 gün sürecek olan etkinliğin ilki kentte spora, sanata katkı sunan 40 yaş üzeri sporcu ve sanatçıların Muş Belediyesi önünden Karayolları Kavşağı’na kadar kortej yürüyüşüyle başladı. Yaklaşık 1,5 kilometrelik yolu ellerindeki “sporcularımızla beraber, bütün halkımızı stadyuma davet ediyoruz” yazılı pankartla yürüyen sporcu ve sanatçılar, birlik ve beraberlik mesajı verip, Muş Sporu profesyonel lige taşımayı hedefliyor.

“AMACIMIZ BİRLİK BERABERLİĞİ PEKİŞTİRMEK”

Yürüyüşün ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Muş Kültür ve Sanatçılar Derneği Başkanı Nejdet Evren, Muş’ta spor ve sanat, ustalara saygı programı ile farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi. Sporcu ve sanatçıları kentin gelişimine katkı sunması için bir araya getirdiklerini anlatan Evren, “Sporcu ve sanatçılarımız, 3. Lig’de bir takımımız olmadığı için kendi aralarında istişare edecekler. Bir ilin tanıtılması için en büyük iki kalemden biri spor, biri sanat. İlimizde ne yazık ki spor ve sanat zayıf olduğundan bunu geliştirmek için büyük üstatları bir araya getirdik. Amacımız birlik beraberliği pekiştirmek, ilin tanıtımına katkı sunabilmek, ilin spor ve sanatını daha ileriye taşımaktır” dedi.

“16 YAŞINDAN BERİ SPORUN İÇERİSİNDEYİM”

Uzun yıllar amatör olarak futbol oynayan ve 1999-2002 yılları arasında Muş Spor Kulüp Başkanlığını yürüten AK Parti İl Başkanı İbrahim Avcı ise “16 yaşından beri sporun içerisindeyim. Amatör olarak Muş Muratspor’da futbol oynadım. 1999-2002 yılları arasında Muş Spor’un Türkiye 3. Profesyonel Lig’inde kulüp başkanlığını yaptım. Bugün de Muş Sporumuzun tekrar profesyonel ligde mücadele etmesi adına bir etkinlik düzenlendi. Buna bizde spor geçmişimiz olması münasebetiyle destek verdik. Özellikle atletizm ve kayakta çok başarılı bir gençliğimiz var fakat sporda futbolun ayrı bir yeri var” diye konuştu.

Şehir stadyumunda 3 gün sürecek olan futbol turnuvası, Lale Vadisi’nde halk konseri ve plaket takdimi ile sona erecek.HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.