Muşlu iş insanları ve Başkan Asya’dan MGC’ye ziyaret

Muş Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılan ve Porsor Ana Kadın Eğitim ve Kültür Merkezinin yapımını finanse eden Muşlu iş insanı eğitimci Gıyasettin Bingöl, Muş Gazeteciler Cemiyetini (MGC) ziyaret etti.

MGC’yi ziyaret eden Muşlu iş insanı eğitimci Gıyasettin Bingöl’e, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Muşlu iş insanı Mehmetşah Dursun ve beraberindeki heyet eşlik etti. MGC Başkanı Emrullah Özbey ve gazeteciler tarafından karşılanan heyet, kentin sosyoekonomik konuları hakkında görüştüler.

Gazetecilere, kamuoyunu aydınlatma noktasında büyük iş düştüğünü ifade eden iş insanı eğitimci Gıyasettin Bingöl, “Şehirlerin gelişmesinde gazetecilerin büyük rolleri vardır. Bugün Muş ilimize çok güzel bir Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz. Görüyoruz ki; Belediye Başkanımız Sayın Feyat Asya beyin girişimleri ile kentimiz çok güzel ve gelişmiş bir durumda. Bizlerde bu noktada şehrimiz için elimizden geleni yapmaya çaba harcayacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde çözülemeyecek hiçbir şey yoktur. Daha güzel bir Muş için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya azim gösterelim.” dedi.

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren MGC Başkanı Emrullah Özbey ise, “Kentimizin Muşlu iş insanı ve eğitimci Gıyasettin Bingöl gibi hayırsever insanlara ihtiyacı var. Her ne kadar Bursa’da ikamet etse bile doğup yetiştiği toprakları unutmayarak, ilimize Porsor Ana Kadın Eğitim ve Kültür Merkezini kazandırdı. Bu noktada kendisine teşekkürü bir borç biliriz.” diye konuştu.HABER49

İlginizi Çekebilir

Müdürden kimyasal yangına ilginç savunma

Muş Şehir Stadyumu yanındaki atık kimyasal maddelerin alev alması paniğe yol açarken, Gençlik ve spor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir