DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
Duşakabin

Muş’lu Bürokrat ve Akademisyenler Platformunu tanıyalım…

Son Güncelleme :

05 Nisan 2018 - 11:43

Muş’lu Bürokrat ve Akademisyenler Platformunu tanıyalım…

HABER49 gazetesi Muş ve Muşluların olduğu her bölgeye ulaşmayı hedefliyor…

Gazetemizin bu haftaki sayısında İstanbul ilinde faaliyet gösteren ve Türkiye’nin her 81 ilinde bulunan Muş’lu Bürokrat ve Akademisyenleri bir araya getirmeye çalışan ‘Muş’lu Bürokrat ve Akademisyenler Platformu’ nu ve gece gündüz Muş için çabalayan platform başkanı Davut Bozkurt’la çalışmaları hakkında konuştuk.
Haber49 Gazetesi’nin sorularını cevaplayan Muş’lu Bürokrat ve Akademisyenler Platformu Başkanı Davut Bozkurt, platformun kuruluşu ve çalışmaları hakkında sorularımızı şöyle yanıtladı:
DAVUT BOZKURT KİMDİR?
Muş’un Kırköy Beldesinde doğdum. Çocukluk hayatım Köyde geçti. İlköğretim yıllarından sonra Muş Merkezde eğitim hayatıma devam ettim. Eğitim hayatımın çoğu yurtlarda geçti en son Muş Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumunda kalıp, Endüstri Meslek Lisesinden mezundum. Okul yıllarımda Sanatın birçok dalına ilgi duyup elimden geldiği kadar Tiyatro ve Müzik alanlarında çalışmalara katıldım. Liseden sonra Memuriyet hayatıma ilk İstanbul’da buluna Yıldız Teknik Üniversitesinde başladım. Çalıştığım yıllarda da hep Sanata, Tiyatroya, Müziğe olan bağımı koparmadım. Uzun Metraj Senaryo Yazarlığı ve Kısa Metraj Film Yönetmenliği Eğitimlerini alarak birçok eserlerde bulunduk. Eğitim hayatıma da devam ettim. Önce Beykent Üniversitesi Elektrik, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi daha sonra Nişantaşı Üniversitesi İşletme Yönetimi Yüksek Lisansımı yaptım. Şuanda da Uluslararası İlişkiler Bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. İş Hayatımda ise İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığında Şube Müdürü Kadrosunda devam etmekteyim.
MUŞ’LU BÜROKRAT VE AKADEMİSYENLER PLATFORMUNU NASIL KURDUNUZ, HEDEFLERİNİZ NELERDİR?
Gerek öğrencilik hayatımda gerekse İş hayatımda hep hareketli ve sosyal bir insanım. Yeni yüzler tanımayı, yeni projeler üretmeyi ve faydalı olan tüm aktivitelerde bulunmaya çalışırım. Çalıştığım Üniversitelerde sürekli Hemşeri Öğrenci, Akademi ve İdari Personelleri araştırır ve tanışırım. Zamanla bir den çok Akademisyen Hocalarımız ile tanıştım. Daha sonra merak edip Türkiye genelindeki tüm Muş doğumlu Akademisyen Hocalarımızı araştırıp, tahminimden daha çok bir sayıya ulaşınca mutlu olup, bütün bu Hocalarımızı nasıl bir çatı altında toplanabilirim diye düşünmeye başladım. Bir Platform kurmak bunun en güzel yolu olduğuna karar verdim.
Kamuda çalıştığımdan kaynaklanan bir durum olsa gerek, Muşlu Bürokratlarımızın çoğunu tanıyordum ve Kurmak istediğim bu Platformu sadece Akademisyenler ile bağlı değil de, Bürokrat ve Akademisyenlerin bir arada bulunduğu bir Platformu kurmak Ülkemiz ve Muş’umuz için daha faydalı olacağına inanarak belli bir araştırma sonucundan sonra 25 MART 2016 yılında “MUŞLU BÜROKRAT ve AKADEMİSYENLER PLATFORMU”’ nu kurmaya karar verip Sosyal Medya Üzerinde çalışmalarıma başladım.
Öncelikle İstanbul’da bulunan Bürokrat ve Akademisyen hemşerilerimizi ziyaret ettim. Gittiğim tüm hemşerilerimizden yeni isimler alıp daha sonrada onları ziyaret ettim. Artık bir Ankara ziyareti yapmamın zamanı geldiğine karar verip, Ankara’ya gidip Bakanlık, Üniversite, STK ve Diğer Kurumları ziyaret edip, tek tek hemşerilerimizi bulmaya ve tanışmaya çalıştım. Bununla da sınırlı kalmayıp bir den çok illerimizdeki Bürokrat ve Akademisyenlerimize ulaştım ve tanıştım. Tanıştıklarımıza fikir istişareleri yapıp, Ülkemiz ve Muş’umuza nasıl faydalı projeler yapıp, her alanda kalkınmada neler yapabileceğimiz konusunda kısa kısa toplantılar ve sunumlarda bulunduk. İstanbul’da iki defa sabah kahvaltısında bir araya gelip projeler konusunda toplantılar yaptık.
MUŞ’LU BÜROKRAT VE AKADEMİSYEN OLARAK NE TÜR ÇALIŞMALAR YAPIYORSUNUZ?
Bürokrat ve Akademisyenlerimiz ile Muş için Eğitim-Öğretim, Kültür-Sanat, Siyaset, Sosyal-Yaşam ve Güncel alanlarda faydalı danışmanlıklar yapmak ve kalitemizi hep birlikte sürekli ilerletmek en temel hedefimiz. Yaratılan her canlıya faydalı olabileceksek ne mutlu bize deyip çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bürokratik alanda, atama ve hak arayanlarında yanında olmak istiyoruz. Eğitim konusunda İlk günden başlayarak Doktora aşamasına gelen tüm hemşerilerimizi Platformumuzdaki Akademisyenlerimiz ile tanıştırıp ücretsiz danışmanlıklar sağlıyoruz. Ülkemiz ve Yurt Dışında bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarımız ile sık sık görüşüp kendi projelerimizden bahsedip faydalı ve başarılı olabilecek güncel konuları ele alıyor ve sonucunu mutlu bir şekilde tamamlıyoruz.
—Her yıl birçok sayıda Öğrenci kardeşlerimizin Eğitim ve Kişisel ihtiyaçlarını gideriyoruz.
—Okullarımızda bulunan kütüphanelerdeki, kitap sayısında artış sağlayıp zenginleştiriyoruz.
—Bize ulaşan Öğrenci, Kamu-Özel ve Sivil Toplum çalışanlarına Bürokrat ve Akademisyenlerimiz ile konusunda uzmanlıkları ile danışmanlıklar sağlıyoruz.
—Ramazan aylarında yardım kolileri dağıtıyoruz.
—Kutlu Doğum Haftasında, Faydalı ve Değerli kitaplar dağıtıyoruz.
—Yeni atanan Bürokrat, Akademisyen ve STK’lardaki hemşerilerimizi ziyaret ediyoruz.
—Yeni tanıştığımız hemşerilerimiz ile görüşüp Platformumuz hakkında bilgiler veriyoruz.
—Hemşeri Derneklerimiz ile ortak projeler yapıyor ve sık sık ziyaretler yapıyoruz.
—Sağlık konusunda ihtiyaç sahibi hemşerilerimize yardımcı oluyoruz.
—Düğün ve Cenazelerde bulunup, yanlarında oluyoruz.
Bu ve buna benzer birçok alanda çok şükür giderek Ülkemizdeki diğer STK lar arasında iyi duruma gelmiş bulunuyoruz. Şuanda sayımız 350–400 arasında ama umut ediyorum ki günden güne büyüyeceğiz.
“Muşlu Bürokrat ve Akademisyenler Platformu” artık HABER49 Gazetesinde sürekli güncelliği ile Bürokrat ve Akademisyenlerimiz ile röportaj yapıp, onları sizlere tanıtmaya çalışacaktır.
Sizlerden ricam, bizlere ulaşın ve nerede bir Bürokratı ve Akademisyenimiz var ise biz gidip tanışalım isteriz. Ülkemiz ve Muş’umuz için ne kadar faydalı olabilirsek o kadar mutlu ve gurur duyarız.
Bizlere bu fırsatı veren, duygu ve düşüncemizi yazmamıza ve sizler ile buluşturmamızı sağlayan, dostluğumuzun yıllar öncesine dayanan, her zaman yanımızda olan habercilik alanında da kalemi güçlü olan Değerli ve Saygı duyduğum Emrullah ÖZBEY’e sonsuz teşekkür ediyorum.HABER49

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.