Muş Vakfı Mali Genel Kurulu Toplantısını Yaptı

İstanbul ilinde faaliyetlerini kesintisiz bir şekilde sürdüren Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı (Muş Vakfı), 2018 Yılı Mali Genel Kurul Toplantısını yaptı.

Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı (Muş Vakfı), 2018 Yılı Mali Genel Kurulu Toplantısını gerçekleştirdi. Vakfın hizmet binasında gerçekleştirilen 2018 yılı Mali Genel Kurulu Toplantısı, Nimetullah Demir tarafından okunan aşr-ı şerif ve akabinde vakfın kurucularından vefat edenlere fatiha, hayatta olanlara da sağlık-sıhhat dualarının okunmasıyla devam başladı. Toplantıya; Muş Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Orhan Sami Gültekin,  Muş Vakfının Onursal Başkanı M. Zihni Kalsın, Av. Nevin Yurtman, Nimetullah Demir, Muş Vakfı Genel Sekreteri Şemsettin Memiş, Vakfın Mali Müşaviri Hüsamettin Apak, Vakıf Yönetim Kurulu Saymanı Ulvi Eroğlu ile vakfının yönetim kurulu üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Vakfın Onursal Başkanı M. Zihni Kalsın’ın 2018 Yılı Mali Genel Kurulu Toplantısının ‘Hayırlı Olsun’ konuşmasıyla başladı. Kalsın’ın konuşmasından sonra divan heyetinin oluşumu için teklif edilen isimlerden Av. Nevin Yurtman divan başkanlığına, Ramazan Çamlıca üyeliğe, Muhittin Bingöl ise katip üyeliğe oybirliği ile seçildiler. Divan Başkanı Seçilen Nevin Yurtman açılış konuşmasında; vakfın öneminden, tarihi sürecinden, Muş Vakfı’nın da yaptığı değerli hizmetlerini anlattı.

VAKFIN FAALİYET RAPORU OKUNDU

Genel kurul gündeminin 3.maddesi olan faaliyet raporunu Muş Vakfı Yönetim Kurulu adına Genel Sekreter Şemsettin Memiş okudu. Toplantı daha sonra  vakfın 2018 yılına ait faaliyetlerinin yer aldığı slayt gösteri genel kurul üyelerine izlettirildi. Faaliyet raporu hakkında söz almak isteyen üyelere söz verildi. Faaliyet raporu ile ilgili toplantıya katılanlar görüşlerini dile getirdiler. Öte yandan genel kurul gündeminin 4. maddesinde denetleme kurulu raporu denetim kurulu üyesi Hüseyin Erdem tarafından okundu ve müzakere edildi. 5. madde 2018 yılı bilanço ve gelir-gider tablolarını Vakfın Mali Müşaviri Hüsamettin Apak tarafından sunuldu. Sorulan sorulara Vakıf Yönetim Kurulu Saymanı Ulvi Eroğlu cevap verdi. Vakfın mali hesaplarının ibrasından sonra 2019 yılı bütçe tasarısı ve çalışma programı üyelere sunuldu. Oybirliği ile tasarı kabul edildi.

“MUŞ’U DAHA DA GÜÇLÜ TANITACAĞIZ”

Genel Kurulda bir konuşma yapan Muş Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Orhan Sami Gültekin, 2018 Yılı Mali Genel Kurulu Toplantısına katılanlara teşekkür ederek, şunları söyledi: “Muş Vakfı’na uzun bir süredir hizmet ediyoruz, bu hizmetlerin sürdürülebilir olmasının önemli. Ayrıca yakında Muş Tanıtım Platformu adıyla yeni bir zeminde Muş’u daha da güçlü tanıtacağız. Amacımız Muş’un imkânlarını Muş halkının kullanımına sunmaktır. Memlekette yaşanan sorunları, eğitimi daha da güçlendirerek kökünden çözmek de önemli. Bunun için de Muş’ta bulunan gerek kamu kurum ve kuruluşları gerek STK’lar ile iletişim kurmakta çok önemli. Sürekli bir araya gelerek sorunlarımızı konuşarak çözebilmemizin mümkün olduğunu düşünüyorum” dedi.HABER49

İlginizi Çekebilir

Şehit Uzman Çavuş Ümit Solak son yolculuğuna uğurlandı

Muşlu şehit Uzman Çavuş Ümit Solak son yolculuğuna uğurlandı Irak’ın kuzeyindeki Avaşin bölgesinde el yapımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir