Muş polisi ‘Çık dışarı oynayalım’ sloganıyla çocuklarla buluştu

Muş İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ‘SİBERAY’ projesi kapsamında ‘Çık dışarı oynayalım’ sloganıyla çocuklarla buluştu.

Koronavirüs nedeniyle sosyal mesafe ve maske kurallarına dikkat edilen buluşmada teknolojik cihazlarını evde bırakarak, dışarı çıkan çocuklar, polisler ile kartopu oynayıp, kardan ay yıldız yaptı. İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, SİBERAY projesi kapsamında çocuklarla Muş Belediyesi’ne ait Göletli Park’ta bir araya geldi. Maske ve sosyal mesafeye dikkat edilen buluşmada, çocukların elektronik cihaz bağımlılığından uzaklaştırılarak akranlarıyla keyifli vakit geçirebilmeleri amaçlandı. Teknolojik cihazlarını evde bırakan çocuklar, polis ağabey ve ablalarıyla kartopu oynadı, kardan ay yıldız yaptı. Çocukların sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulduğu saatte gerçekleştirilen buluşma, ‘Çık dışarı oynayalım’ sloganının hep bir ağızdan seslendirilmesiyle sona erdi.

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Abdullah Gençay, “SİBERAY projesi kapsamında ‘Çık dışarı oynayalım’ sloganı çerçevesinde çocuklarımızla dışarı çıktık. Amacımız çocuklarımızı teknolojiden, teknoloji bağımlılığından uzak tutmak. Teknoloji biliniyor ki belli bir seviyeden sonra çocuklar için zararlı bir hale gelebiliyor. Teknoloji bağımlılığından, tabletlerden, bilgisayarlardan çocuklarımızı uzak tutup, burada çocukların dışarıya çıkabileceği saatleri de gözeterek kartopu oynadık, kardan ay yıldız yaptık” diye konuştu.

Çocuklarla keyifli dakikalar geçirdiklerini anlatan polis memuru Tuna Kızılkan Metin ise, “Çocuklarla birlikte dışarı çıkıp, karda çok eğlenceli saatler geçirdik. En sonda ise ay yıldızımızı yaparak, eğlencemizi taçlandırdık. Tabi bu etkinliği gerçekleştirirken, çocuklarla birlikte sosyal mesafe ve maske gibi kurallara dikkat ettik” dedi.

Çocuklardan Eylül Berra Temel de, polis ağabeyi ve ablalarıyla birlikte güzel ve eğlenceli vakit geçirdiklerini söyledi.HABER49

İlginizi Çekebilir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, partisinin Muş İl Başkanlığını ziyaret etti

Çeşitli temaslarda bulunmak ve bazı açılışlara katılmak üzere Muş’a gelen Özhaseki, AK Parti Muş İl …