MUS-KIDER, örnek olmayı hedefliyor!

Bursa da faaliyet gösteren Muş Kızılağaç Beldesi ve Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KIDER) kurulduğu ilk günden itibaren attığı her adımda, örnek olmayı hedefliyor.

Bursa’daki Muşluların her sıkıntısına ve sosyal faaliyetine koçan Muş KIDER, hedeflerine birer birer ulaşıyor diyen Muş KIDER yönetim Kurulu Başkanı Erdal Civak, “Muş Kızılağaç Beldesi ve Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2015 yılında resmî kuruluşunu tamamlayarak çalışmalarına başladı. 2019 yılında 3 katlı hizmet binamızla Muşlu hemşerilerimizin hizmetindeyiz” dedi.

Muş KIDER Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Civak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“2015 yılında ilk derneği kurduğumuzda bir işyeri kiralayıp Muşlu hemşerilerimizi bir arada topladık. Bursa ilinde bulunan Muşlu hemşerilerimizle sürekli bir arada olduk. 2019 yılında ise yönetim kurulumuz ve Muşlu hemşerilerimizin desteği ile 3 katlı binamızı tamamladık. Değerli Muşlu hemşerilerimizin verdiği cesaretle ya bir hizmet binasının alınması ya da yeni bir hizmet binasının yapılması şeklinde olan düşüncelerimizi hayata geçirerek bir yer satın aldık. Tek katlı olan hizmet binamız, faaliyetlerimizi karşılamada yetersiz kalıyordu. Şimdi 3 katlı bir binaya sahip olduk. Hizmetlerimizi şimdi daha aktif ve geniş katılımlarla sürdüreceğiz.

Hemşerilerimiz, bugün 3 katlı hizmet binamıza kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Dernek binamız sürekli açık olacak. Hemşerilerimiz, yeni binamızda çeşitli faaliyetlere (taziye, toplantı, anma, kutlama vb.) ev sahipliğini rahat bir şekilde yapacak durumdadır. Muş KIDER olarak, hizmet binamızın her bir tuğlasında emeği ve katkısı olan kadirşinas Muşlu hemşerilerimize çok teşekkür ediyor,  şükranlarımızı sunuyoruz.”HABER49

bolu escort bayan

İlginizi Çekebilir

Hazal Öğretmen, Kapı Kapı Gezerek Köydeki Kadınlara Okuma Yazma Öğretiyor

Muş’un Varto ilçesindeki Tepe Köyü İlkokulunda müdür yetkili öğretmen olarak görev yapan Hazal Ateş Özden, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir