Muş İLDER’den MGC’ye ziyaret

Bursa’da faaliyet yürüten Muş İli Kültür Eğitim Kalkındırma Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği  (Muş İLDER) Yönetim Kurulu üyeleri, Muş Gazeteciler Cemiyetini (MGC) ziyaret etti.

Bayram ziyaretleri için kente gelen Muş İLDER üyeleri, MGC’yi ziyaret etti. Ziyarette derneğin faaliyetleriyle ilgili konuşan Muş İLDER Başkan yardımcısı Mehmet Akif Bingöl, Bursa’da yaşayan Muşlu hemşerileri en iyi şekilde temsil ettiklerini söyledi. Kendilerinin en aktif hemşehri derneği olduğunu ifade eden Mehmet Akif Bingöl, “Biz, Bursa’daki hemşehrilerimizle hemhâl olmak için kurulan derneğin üyeleriyiz. Denek olarak her ay bir kişiyi konuk ediyoruz. Bursa’da eğitim gören öğrencilerimize de burs vererek destekliyoruz.” dedi.

Amaçlarının iyilik hareketi olduğunu dile getiren Bingöl, “Bizde kesinlikle art niyetli ve kötü geçmişe sahip üye bulamazsınız. Çünkü biz, iyilik hareketi olarak yola çıktık. Bursa’daki 200 bin Muşlunun bir çatı altında toplanması için çaba sarf ediyoruz. Gayemiz, hemşehrilerimizle her daim birlikte olmak, onların dertleriyle dertlenmek, mutluluklarına ortak olmaktır” diye konuştu.
MGC Başkanı Emrullah Özbey ise, Muşluların bir çatı altında toplanmasının memnuniyet verici olduğunu ifade ederek, “Biz, tüm yurttaki Muş derneklerinin faaliyetlerini yakından takip ediyoruz ve hemşehrilerimizin bu şekilde ortak paydada buluşması bizi ziyadesiyle memnun etmektedir. Gönül arzu eder ki, yurdun dört bir yanındaki hemşehrilerimiz, aynı sizin gibi bir çatı altında buluşsunlar ve yekvücut olsunlar” ifadelerini kullandı.

Muş İLDER’in Gazeteciler cemiyetine yaptığı ziyarete Muş İLDER Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Bingöl’e Başkan Yardımcısı Mehmet Önder Mutlu, Fesih Baykal, Mehmet Şakir Balkaya, Ahmet Bozkurt, Remzi Tepe, Mehmet Medeni Kızılkan ve Ferit Gürbüz eşlik etti.HABER49

İlginizi Çekebilir

TEKNOFEST’de dereceye giren öğrenci ödüllendirildi

Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, “Engelsiz Yumuşak Duyu Park” projesiyle katıldığı TEKNOFEST’de Türkiye üçüncülüğü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir