MUŞ İL’DER’de Bayramlaşma

Bursa’da birbirinden güzel etkinlikleriyle gün geçtikçe yükselen bir değer haline gelen ve  “Bir İyilik Hareketi” olarak kendisini tanımlayan Muş İL’DER Ramazan Bayramı münasebetiyle yine büyük bir buluşmaya ev sahipliği yaptı.

İktidar partisinden, muhalefet partilerinden ve yerel yönetimlerden üst düzey temsilcilerin yanı sıra kurum amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları ve Bursa’da yaşayan Muşluların katılımlarıyla geniş katılımlı ve güzel bayramlaşma töreni düzenlendi.

Selamlama konuşmasını yapmak üzere tek tek söz alan konukların ortak söylemi: “Acıda ve tatlıda bir araya gelebilmemiz en büyük zenginliğimizdir. İyilikleri çoğaltma ve kötülükleri azaltma çabası içinde olma ortak sorumluluğumuzdur.”

”MUŞ İL’DER’İ BURSA’NIN HER TARAFINA GENİŞLETMEK İSTİYORUZ”

Muş İL’DER adına söz alan Dernek Başkanı Mehmet Veysi Tutkun, “Muş İL’DER ailesi olarak bizler de hep yanımızda olan bizleri yalnız bırakmayan tüm değerli misafirlerimize hemşerilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. İyilik hareketi olan Muş İL’DER’i Bursa’nın her tarafına genişletmek istiyoruz.” dedi.

ALİNUR AKTAŞ: MUŞ İL’DER’E ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Kültürümüzün, geleneğimizin, inancımızın yaşanması ve yaşatılması noktasında bir gayret içinde olan Muş İLDER’e teşekkür ediyorum. İnsanımızın daha kaliteli yetişmesi için birbirinden güzel ve anlamlı çalışmalar yapıyor, bunu takdir ediyorum” dedi.

HAKAN ÇAVUŞOĞLU: ANADOLU’NUN ÖZÜ, ANADOLU’NUN RUHU MUŞ’TUR, MALAZGİRT’TİR

Ak Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, “Muş İL’DER’deki heyecanı, aşkı, birliği ve beraberliği görmek mutluluk verici.  Bunu devam ettirelim.  Anadolu’nun özü Anadolu’nun nektarı Anadolu’nun ruhu Muş’tur, Malazgirt’tir.  Biz aynı tarihin, aynı inancın süzgecinden akan bir ırmak gibiyiz” dedi.HABER49

İlginizi Çekebilir

TEKNOFEST’de dereceye giren öğrenci ödüllendirildi

Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, “Engelsiz Yumuşak Duyu Park” projesiyle katıldığı TEKNOFEST’de Türkiye üçüncülüğü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir