DOLAR 15,9745 % 0.19
EURO 16,8702 % 1.01
GRAM ALTIN 939,26 % 0,97
ÇEYREK A. 1.535,69 % 0,97
BITCOIN 29.182,40 -0.18
SON DAKİKA

MŞÜ’de mobil gazetecilik konuşuldu

Son Güncelleme :

14 Ocak 2021 - 13:48

MŞÜ’de mobil gazetecilik konuşuldu

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen Medya ve İletişim Seminerleri kapsamında Mobil Gazetecilik (MO-JO) konuşuldu. Online gerçekleştirilen seminerde konuşmacı olarak yer alan gazeteci Y. Özgür Bülbül, MO-JO tekniklerini anlattı.

MŞÜ İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Seminerlerinin ilk konuğu gazeteci-yazar Yusuf Özgür Bülbül oldu. İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Gazetecilik Bölümü Başkanı Dr. Abdulsemet Günek moderatörlüğünde gerçekleştirilen seminere; MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tamella Aliyeva, öğretim üyeleri ve iletişim fakültesi öğrencileri katıldı.

GÜNEK: DİJİTAL DÖNÜŞÜME TANIKLIK EDİYORUZ

MŞÜ Öğretim Üyesi Abdulsemet Günek, yeni gazetecilik pratikleriyle beraber haber mecralarının ve geleneksel kurumların dönüşümüne tanıklık edildiğini belirtti. Günek, gelecekte gazetecilik ve haber üretiminin önemli oranda makine merkezli olacağına dikkat çekti.

Bülbül: Akıllı Telefonlarla Profesyonel Bir Kurgu Yapmak da Mümkün
Mobil gazetecilik tekniklerinin Türkiye’de yaygınlaşmaya başladığını söyleyen Bülbül, mobil gazeteciliğin tanımını yaptıktan sonra gerekli ekipmanları paylaştı. Dijital dönüşümle birlikte mobil cihazlar üzerinden hızlı ve pratik haberciliğin mümkün olduğuna vurgu yapan Bülbül, canlı yayınların yanı sıra akıllı telefonlarla profesyonel bir kurgu yapmanın mümkün olduğunu da paylaştı. Bülbül, özellikle yerel basının dijital çağa ayak uydurmasının elzem olduğunu kaydetti.

Seminer soru-cevap kısmının ardından sona erdi.HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.