DOLAR 15,6056 % 0.39
EURO 16,3417 % 0.54
GRAM ALTIN 916,16 % 0,57
ÇEYREK A. 1.497,93 % 0,57
BITCOIN 30.185,70 0.82
SON DAKİKA

MHP Muş İl Başkanı Yüce’den Nevruz Bayramı mesajı

Son Güncelleme :

21 Mart 2022 - 15:30

MHP Muş İl Başkanı Yüce’den Nevruz Bayramı mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muş İl Başkanı Osman Yüce 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Nevruz Bayramı Türk milletinin birlik ve dayanışma günüdür…” dedi.

MHP Muş İl Başkanı Osman Yüce, 21 Mart Nevruz Bayramı’nı yayımladığı bir mesajla kutladı. “Binlerce yılldır bir arada huzurlu bir şekilde yaşayan bu coğrafyada birlik ve beraberliği simgeleyen Nevruz Bayramı yine birlik ve beraberliğin adıdır. Türk milleti Nevruz’la birlikte yeni ve umut dolu günlerin geleceğine inanmış, bu tarih ve kültür hazinesini bugüne kadar imrenilecek bir heyecanla ve yüksek hedefler eşliğinde yaşamış ve yaşatmıştır. Nevruz baharın müjdecisi, barışın ve kardeşliğin müellifidir” sözlerini ifade etti.

Hoşgörü arayan Nevruz’un mesajlarına bakmalıdır diyen Yüce basın açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Bereket ve bolluk özlemi çeken Nevruz’un ruhuna odaklanmalıdır. Nevruz Bayramı, Türk’ün bahar bayramıdır, Türk milletinin yeni günü, ilkyazı, taze yılıdır. Ergenekon’dan çıkış, Bozkurt’un geleceğe yürüyüşü Nevruz’la başlamıştır.

Balkanlar’dan Turan coğrafyasına kadar kutlanan Nevruz Bayramı, ayrılığa, ayrımcılığa, bölücülüğe, bölünmeye, nifaka ve şiddet niyetlerine karşı güvence, Türklüğün tarihin derinliklerinden gelen kültürel gücüdür. Nevruz’da yakılan ateşler ise kötülüğün defini hedeflemektedir.

Nevruz münasebetiyle yakılan her ateş temizliğe biraz daha yaklaşmaktır. Neşe ve sevinç halkaları üzerimizde oyun oynayan hain çevrelere karşı muazzam bir direncin ifadesidir. Nevruz biziz, biz Türk milletiyiz. Cemrelerin düşmesiyle ayaklanan doğa Nevruz’la yeşile bürünecektir.

Milliyetçi Hareket Partisi Muş İl Başkanlığı olarak Güneşin Koç burcuna girdiği Nevruz Bayramı’nın, yani Yeni Günün, iç barış ve huzur ortamımızın çelikleşmesine, birlik ve kardeşliğimizin çevikleşmesine, Türk ve İslam coğrafyalarının huzur ve selamete gireceği günlerin habercisi olması vesilesiyle kutluyoruz.”HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.