MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERLE BULUŞTU

Selcen Hatun Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmeleri Meslek ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün başlatmış olduğu “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor “ sosyal sorumluluk projesini başlattı.

Önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi yoksul veya muhtaç durumdaki kişilerin evlerinde küçük bakım ve onarımlarını, onları sevindirecek, mutlu edecek maddi ve manevi dokunuşlarla hayatlarına renk katmayı amçalayan Selcen Hatun Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmeleri yeni bir proje başlattı.
Proje illgili açıklamada bulunan Okul Müdürü Nurcan Mergen, şunları söyledi: “Proje ile öğrencilerin; sahip oldukları milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri geliştirmelerini; yardımlaşma, ihtiyaç sahibine yardım etme, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularıyla güçlenmesi, toplumda kalıcı gönül köprüleri kurulması, sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilincini kazandırılması, ders dışı zamanlarını verimli geçirmelerinin sağlanması, okula olan aidiyet duygularının güçlendirilmesi, gerçek hayatta iş başı eğitimle mesleki becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Yapmış oldukları sosyal sorumluluk projesi ile farkındalık oluşturacaklardır. Yardıma muhtaç olan ailelere okul öğrenci ve öğretmenleri tarafından yardım kolileri dağıtıldı. Yaşlı insanların ve yardıma muhtaç olan ailelerin evlerinde temizlik, kişisel bakım ve küçük tamirler yapılmıştır.” Fırat Demir – HABER49

İlginizi Çekebilir

Erbakan Muş’ta kongreye katılacak…

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan partisinin 1. Olağan İl Kongresi’ne katılmak üzere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir