Memur-Sen üyelerinden 28 Şubat açıklaması

Muş, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Kadın Komisyonu Başkanlığı, 28 Şubat postmodern darbesine ilişkin açıklama yaptı.

Memur-Sen Muş İl Başkanlığında toplanan üyeler adına basın açıklamasını okuyan Muş Memur-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Şeyma Nur Berk, milletin iradesinin ve egemenliğinin, çoğunluğu kadın olmak üzere kamu görevlilerinin emeğinin, ekmeğinin, hak ve özgürlüğünün gasp edildiği 28 Şubat darbesinin üzerinden 24 yıl geçtiğini belirtti.

Muş’ta Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Şeyma Nur Berk, sendika binasında yaptığı basın açıklamasında, milletin iradesinin ve egemenliğinin, çoğunluğu kadın olmak üzere kamu görevlilerinin emeğinin, ekmeğinin, hak ve özgürlüğünün gasp edildiği 28 Şubat darbesinin üzerinden 24 yıl geçtiğini anımsattı. 28 Şubat müdahalesinin 90’lı yılların başında başlamış bir vesayet süreci olduğunu belirten Berk, şunları ifade etti: “28 Şubat mağdurlarının haklarını tahkim, hukukunu tanzim ve zararlarını tazmin etme iradesi, adaletin, aklın, inancın ve ahlakın gereğidir. Bu irade 28 Şubat’ın faillerini mahkum etme iradesinden daha az önemli değildir. Doğru olan adaletsizliğin maliyetine katlanmak değil, adaletin maliyetini karşılamaktır. Bir tek kişi dahi dışarıda kalmaksızın herkesin hakkının tastamam verilmesi için en yüksek düzeyde çabanın ve hassasiyetin gösterilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu hassasiyeti göstermek mazlum ve mağdurlara karşı borcumuz, tarihe ve geleceğe karşı ortak sorumluluğumuzdur. 28 Şubat zihniyetinin tarihin çöp sepetinde gerçek anlamda yerini alması sadece faillerinin mahkum edilmesiyle değil, mağduriyetlerin telafisi ve zararlarının tazminiyle mümkün olabilir.”

Açıklamaya, Muş Memur-Sen İl Başkanı Mahir Barışan ve sendika üyeleri yer aldı.HABER49 

İlginizi Çekebilir

TEKNOFEST’de dereceye giren öğrenci ödüllendirildi

Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, “Engelsiz Yumuşak Duyu Park” projesiyle katıldığı TEKNOFEST’de Türkiye üçüncülüğü …