Kepenk kapatan esnafa gıda yardımı

Muş Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, yönetim kurulu kararı ile korona virüs salgını tedbirleri kapsamında iş yerlerini kapatmak zorunda kalan ortaklarına gıda yardımı yapılıyor.

Muş’ta, İçişleri Bakanlığının Korona virüs tedbirleri genelgesi kapsamında kapatılan iş yerlerinden kooperatif ortağı olan esnafa gıda yardıma yapılıyor. Muş’ta ticaret yapan herkesin abisi Kooperatif Başkanı Orhan Demirtürkoğlu, iş yerlerini kapatmak zorunda kalan ortaklarına akşam saatlerinde kimseler görmeden herkesin kapısına gıda paketleri bırakıyor.

Yardım paketlerinin dağıtımını gören Haber49 Gazetesi çalışanları Muş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Orhan Demirtükoğlu, telefon ile arayarak konu hakkında bilgi aldı. Yardımların gizli olanının makul olduğunu aktaran aktaran Demirtürkoğlu, korona virüs salgını dolayısıyla maddi anlamda zor durumda olan ve iş yerleri kapalı oda üyelerine destek olduklarını aktardı.

Oda olarak her yıl ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere yardım paketi dağıtıklarını, ancak tüm dünyada yaşanan korona virüs nedeniyle Muş’ta 3 bin esnafın yaklaşık 1,5 yıldan beri iş yerini kapatmak zorunda kaldığı veya doğru dürüst iş yapmadığı için esnaflarımıza bir nebzede olsa yardım yapmaya çalıştıklarını belirten Başkan Demirtürkoğlu, “Koronavirüs nedeniyle kapatılan çok sayıda iş yerlerimiz var. Tabi bunların 1,5 yıldır dükkanları kitli ve mağdur olan esnaflarımızdır. Bunların çocukları var mutlaka tencerelerinin kaynaması lazım. Bunları düşünerekten hem ramazan vesilesiyle hem de Covid-19 nedeniyle yaptığımız gıda paketleri araçlarla odamıza kayıtlı 3 bin esnafımıza görevlilerimiz tarafından dağıtılmaya devam ediyor. Bu kendi bütçemizin kaynaklarıyla yapılan yardımlardır. Üyelerimizden almış olduğumuz aylıklardan tasarruf ederek bu yardımları gerçekleştiriyoruz. Hepimizin sağlığı için zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayalım. tedbirlerini koşulsuz, şartsız yerine getirelim. Bir ve beraber olursak bu illetten kurtulabiliriz. Evde kal Muş. Hayat eve sığar” diye konuştu.HABER49 

İlginizi Çekebilir

Hazal Öğretmen, Kapı Kapı Gezerek Köydeki Kadınlara Okuma Yazma Öğretiyor

Muş’un Varto ilçesindeki Tepe Köyü İlkokulunda müdür yetkili öğretmen olarak görev yapan Hazal Ateş Özden, …