İl Müdürü Öğretmenlere Zorunlu Kitap Satıyor İddiası!

Muş Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, il müdürlüğünü kırtasiyeye çevirip öğretmenlere zorla kitap satıyor iddia ediliyor!

Milli Eğitim Bakanlığı Koronavirüs nedeniyle öğretmenlerin mesleki çalışmalarını bile uzaktan eğitim yoluyla yapıp okula çağırmazken, Muş Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, 23 TL karşılığında il müdürlüğü özel büroda öğretmenlere kitap satıyor.

Muş Milli Eğitim Müdürü Emin Engin, whatsap grubunda yöneticilere öğretmenlere kitap aldırma talimatı verdi. Kitapların tedarik edileceği kırtasiyeyi de açıkladı. Kırtasiye de il müdürlüğünün yanındaymış, bu kırtasiyeden kitap almak istemeyen öğretmenler 23 TL getirip il müdürünün özel bürosundan kitapları alabilecek!

Muş Milli Eğitim Müdürü Emin Engin’in birkaç ay önce de bazı öğretmenlerden Robotik Kodlama seti için öğretmen başı yaklaşık 300 TL topladığı ve bununla ilgili de soruşturma geçirdiği iddia edildi.

Muş İl Milli Eğitim Müdürü Emin Engin Beye soruyoruz!

Bu kitapları zorunlu olarak satma talimatını kim verdi?

Bu kitaplar özel olarak mı getirtildi? Bu işi size telkin eden kim ya da kimler?

Robotik kodlama seti için öğretmenlerden topladığınız paralara ne oldu? Öğretmenlere setler neden verilmedi? Setlerin alımında neden ihale yapmadığınız?

Lütfen öğretmenlerimizi müşteri olarak görmekten ve birilerine para kazandırma aracı etmekten vazgeçiniz.

Muş il müdürü Emin Engin’in whatsap grubundan yöneticilere verdiği talimat mesajlarında şu ifadeler kullanıldı:

“İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 29 Haziran 2020’da uzaktan Eğitim çalışmaları Öğreten okumalar’ kapsamında ‘Eğitimde Ustalık – Sunum Yapmaktan İnsan Yetiştirmeye’ isimli kitabın tahlili Özkan Şenol moderatörlüğünde ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Emin Engin’in katılımları ile yapılacaktır. Kitabın İçeriği: ‘Eğitmenlik her insanın öz mesleğidir. Yaşamımız boyunca birileri bizi eğitir. Biz de birilerini eğitiriz. İnsan yetiştirmek geleceğe yapılan bir yatırımdır. Başı ne kadar zorsa, sonrası da o kadar konforludur. Eğitimcilikte ustalık, insan yetiştirmenin gerçek yasalarını öğrenmek isteyenler için yazıldı. Bu bilgiler, alanında insan yetiştirerek geleceğine kolaylaştırmak ve dünden daha iyi olmak isteyen herkes içindir.’ Konularında oluşmakta olup öğretmenlerimizin mesleki gelişmelerine katkı sunacak bir eserdir. Kitap ilimizdeki kırtasiyelerden temin edilebilmektedir. Öğretmenlerimizin kitap tahlili etkinliğine katılmak için aşağıdaki başvuru linkini doldurmaları gerekmektedir. Kitap tahlili Zoom Uygulaması üzerinden yapılacak olup uygulama linki ve şifresi programın yapılacağı gün öğretmenlerimize mesaj ve e-mail ile bildirilecektir.

‘Öğretmenlerimiz kitabı İl Milli Eğitimin Müdürlüğü yanındaki AY-KA kırtasiyeden yada İl Milli Eğitim Özel Bürodan alabilirler.’

‘Bu bilgilendirmeleri Öğretmenlerimizle paylaşalım.’

‘Değerli arkadaşlar kitapla ilgili mesajları öğretmenlerimize ulaştırmayan müdürlerimiz var lütfen biran önce ulaştıralım.”HABER49

İlginizi Çekebilir

DAKA’dan kooperatifçilik paneli

Muş’ta, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı işbirliği ile “Kırsalda daha iyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir