“Harama ortak olmamayı insani ve vicdani bir tavır olarak görüyoruz”

HDP Muş Belediye Meclis Üyesi Mehmet Emin Özdemir, Muş Belediyesi tarafından meclis üyelerine yönelik düzenlenen iftara HDP grubunun da davet edildiğini belirterek, “Yapılan bu iftar davetine katılmamayı, harama ortak olmamayı insani ve vicdani bir tavır olarak görüyoruz.” dedi.

“HDP gurubu olarak halkımızın birçoğunun iftarını yavan ekmekle açtığı bir ortamda halkın cebinden çıkacak bir parayla iftar açmak bizim boğazımızdan aşağı gitmez.” dedi.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan HDP Muş Belediye Meclis Üyesi Mehmet Emin Özdemir, Muş Belediyesi’nin HDP grubunu iftara davet ettiklerini fakat yemek bütçesinin halkın cebinden çıkacağı için yemeğe katılmadıklarını ifade etti.

Halkın iftarını yavan ekmekle açtığını ifade eden Özdemir, “Muş belediye başkanlığının meclis üyelerine iftar yemeği düzenleyerek HDP gurubu olarak bizleri de davet etmiştir. Bu yemek belediyemizin kasasından yani halkımızın cebinden ödenecektir. HDP gurubu olarak halkımızın birçoğunun iftarını yavan ekmekle açtığı bir ortamda halkın cebinden çıkacak bir parayla iftar açmak. Alınan her lokma bizim boğazımızdan aşağı gitmez. Oysa bu iftar için harcanacak para ile belki 20 aileye bir yardım kolisi verilebilirdi. Bu nedenle yapılan bu iftar davetine katılmamayı, harama ortak olmamayı insani ve vicdani bir tavır olarak görüyoruz.” diye konuştu.HABER49

İlginizi Çekebilir

Hazal Öğretmen, Kapı Kapı Gezerek Köydeki Kadınlara Okuma Yazma Öğretiyor

Muş’un Varto ilçesindeki Tepe Köyü İlkokulunda müdür yetkili öğretmen olarak görev yapan Hazal Ateş Özden, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir