DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA

Gençlik ve Spor İl Müdürü Taşdemir, spor dernekleriyle bir araya geldi

Son Güncelleme :

07 Ekim 2022 - 14:24

Gençlik ve Spor İl Müdürü Taşdemir, spor dernekleriyle bir araya geldi

Muş Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Arif Taşdemir,  3-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında kentteki bir restoranda spor dernekleriyle bir araya gelerek, talep ve önerilerini dinledi.

Burada konuşan Muş Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Arif Taşdemir, kentteki sporu daha ileriye taşımak adına müdürlük ve Muş spor camiasıyla hep beraber yürüyeceklerini söyledi.

Muş’a 2 ay önce atandığını ve atandıktan sonra çalışmalarına yoğun bir şekilde başladığını ifade eden Taşdemir, “Malazgirt Zaferi programı ilimizde ve Türkiye’de yapılan en önemli organizasyonlardan biridir. Orada en büyük paydaş olarak bu işin üstesinden anlımızın akıyla geldik. Bunun yanı sıra 3. Lige yükselen Muşspor için Türkiye Futbol Federasyonu stadımızda yapmamızı istediği 49 maddelik bir liste ortaya koymuştu. Bu maddeler giderilmese Muşspor bu stadyumda maç yapamayacaktı. 8 Ağustos’ta listeyi önümüze aldığımızda, 3 Eylül’e kadar hazırlamamız gerekiyordu. Hızlı bir şekilde bu işin üstesinden geldik. Bakanlığımızdan bir ödenek çıkardık ve ilk maçın oynanabileceği hale getirdik.” dedi.

Muş Valisi İlker Gündüzöz’ün talimatıyla Karayolları ve İl Özel İdaresi tarafından çok yakın zamanda stadyumun yolunun asfaltlanacağını belirten Taşdemir, şöyle konuştu:

“1071 Spor Kompleksinde bir sentetik zeminli sahamız vardı. Bu konuda bize yapılan müracaatlar neticesinde Sayın Bakanımızla, Sayın Valimizle yaptığımız görüşmeler neticesinde orada bir sentetik zeminli sahanın yapılması için onay aldık ve 2023 yatırım programına koyduk. Gelecek yıl bitecek ve sporun alt yapısına önemli katkı sağlayacak.”

Toplantıya, Muş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kemal Türkan, Muş Hakemler Derneği ve Muş Antrenörler Derneği temsilcileri ve üyeleri katıldı.HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.