Engelliler İçin 100 Bin Mavi Kapak Topladılar

Gazetemiz Muhabiri Fırat Demir, engelliler için aylardır topladığı mavi kapakları, Muş Alpaslan Üniversitesi Bulanık Meslek yüksekokulunun başlatmış olduğu projeye verdi.

Haber49 Gazetesi Muhabiri Fırat Demir, Muş Alpaslan Üniversitesi Bulanık Meslek Yüksekokulu (MYO) Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü’nün hazırlamış olduğu “Bir Kapak, Bin Umut” isimli mavi kapak toplama sosyal sorumluluk ve farkındalık projesi için doğada topladığı kapakları bağışladı.

Engelli vatandaşlara acınarak bakılmasının yanlış olduğunu ifade eden Demir, “Uzun zamandır mavi kapak topluyorum. Muş Dağcılık Arama kurtarma ihtisas kulübü olarak her hafta sonu dağlara trekking faaliyetleri düzenliyoruz. Bu doğa yürüyüşlerinde, doğada bulduğumuz kapakları toplamaya başladık. Ayrıca Muş Gazeteciler Cemiyeti ofisimizde de yılardan beri boş pet şişelerin kapaklarını topluyoruz. Bunları biriktirip engelli kardeşlerimize destek olmak istiyorduk. Her pet kapağını bir umut, Engelli bireylerin kullanımına sunulmak üzere bir akülü sandalye olarak gördük. Kapaklar çoğalınca  daha da mutlu oluyorduk. Muş Alpaslan Üniversitesi Bulanık Meslek Yüksekokulu (MYO) Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü’nün hazırlamış olduğu “Bir Kapak, Bin Umut”  isimli mavi kapak toplama sosyal sorumluluk ve farkındalık projesini duyduk, elimizde biriken kapakları bu projeye vererek engelli kardeşlerimize destek olmak istedik. Mavi Kapak topladıklarını bildiğim Muş Türk Telekom İl müdürlüğü insan hakları kurum destek yöneticisi Özbek Güven abimiz ve Muş Ak Parti Gençlik Kolları İnsan Hakları Birimi Başkanı İsmail Ulaşkın kardeşimiz de, Muş Alpaslan Üniversitesi Bulanık Meslek Yüksekokulu (MYO) Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü’nün hazırlamış olduğu “Bir Kapak, Bin Umut” isimli mavi kapak toplama sosyal sorumluluk ve farkındalık projesine destek vermek istediler ve biriktirdikleri binlerce mavi kapağı bana teslim ettiler. Bu kapakları toplamış olduğumuz kapaklarla beraber, Muş Alpaslan Üniversitesi Bulanık Meslek Yüksekokulu (MYO) Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Dr. Öğr. Üyesi İsmail Dönmez`e teslim ettik. Bundan sonraki süreçte de mavi Kapak toplamaya devam edeceğiz. Özellikle bu projeye topladıkları kapaklarla katkıda bulunan Muş Türk Telekom İl müdürlüğü insan hakları kurum destek yöneticisi Özbek Güven abimiz, Muş Ak Parti Gençlik Kolları İnsan Hakları Birimi Başkanı İsmail Ulaşkın kardeşimize ve Engelli Kardeşlerimize akülü sandalye kazandırmak için bu projeyi hayata geçiren Bulanık Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Galip Halidi, Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Dr. Öğr. Üyesi İsmail Dönmez, Öğretim Görevlileri Mehmet Latif Candemir, Burcu Candemir’e teşekkür ediyorum ”şeklinde konuştu.

Bulanık Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Galip Halidi ise konuyla ilgili olarak “3 Aralık Dünya Engelliler Haftası çerçevesinde Üniversitemiz Bulanık Meslek Yüksekokulu (MYO) Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü’nün hazırlamış olduğu “Bir Kapak, Bin Umut” isimli mavi kapak toplama sosyal sorumluluk ve farkındalık projesini hayata geçirdik. Engelli bireylere yönelik farkındalığın artırılması amacıyla gerçekleştirilen bu projeye herkesim den kişiler katkıda bulunuyor. Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Dr. Öğr. Üyesi İsmail Dönmez, Öğretim Görevlileri Mehmet Latif Candemir, Burcu Candemir tarafından hayata geçirilen “Bir Kapak Bin Umut” projesi ile de engelli bireylerin kullanımına sunulmak üzere akülü sandalye kampanyası başlatıldı. Üniversitemiz ile Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği arasında imzalanan “İyi Niyet Sözleşmesi” kapsamında yürütülen projeye göre her 3.5 tonluk mavi kapağa bir akülü sandalye hediye edilecek. Bizlerde elimizden geldiği kadar kapak toplayıp daha fazla engelli kardeşimize akülü sandalye kazandırmayı hedefliyoruz. Başlatmış olduğumuz bu proje için bizlere topladıkları mavi kapaklarla destek veren Haber 49 Gazetesi Muhabiri Fırat Demir’e ve Bize kapak ulaştıran tüm duyarlı arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.HABER49

İlginizi Çekebilir

2 bin 500 rakımlı dağ köylerinde 5 metre karla mücadele

Muş’ta etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan 2 bin 500 rakımlı Üçevler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir