EMNİYET’TEN OKUL ÇEVRELERİNE YAKIN MARKAJ

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ‘Güvenli Okul Projesi’ kapsamında çocukların ve gençlerin korunması amacıyla okul önlerinde ve çevresinde denetim uygulamalarını aralıksız sürdürüyor.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narko-Tim, Asayiş, Çocuk, Terörle Mücadele, Toplum Destekli Bürosu ve Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüklerinden oluşan ekipler, hemen her gün okul önleri ve çevrelerinde uygulama yapıyor.
Denetimler kapsamında ilk olarak okul çevresinde güvenlik önlemi alan ekipler, okul bahçe mevkiinde geçen araçları tek tek durdurup kontroller yaptı. Ardından ekipler, okulla ilişiği olmayan gençlerin GBT’sini sorguladı, internet kafe ve oyun alanlarını arayarak sex izleöğrencileri uyuşturucu madde konusunda uyardı. Özellikle kadın polis memuru kız öğrencilerle yakından ilgilenerek olası şüpheli, durumlarda hemen 155’in aranmasını istedi.
“HİÇ ZAMAN KAYBETMEDEN 155’İ ARAYIN”
Öğrencileri uyuşturucu satışı yapan ve şüpheli kişilere karşı uyaran Çocuk Şubesi Komiseri Muzaffer Şahbaz, olası durumlarda hiç çekinmeden 155’i aramalarını istedi. Şüpheli kişilerin kesinlikle ihbar edilmesi gerektiğini ve bu konuda öğrenci ile vatandaşlardan duyarlı olmalarını ifade eden Şahbaz, öğrencilerle yakından ilgilenerek tavsiyelerde bulundu.
Öğrencilere yönelik uyarılarda bulunan Komiser Şahbaz, “Sizlerin daha iyi bir şekilde eğitim alması için her zaman ekiplerimiz görevlerinin başında. Burada okulla ilişiği olmayan şahıslar gelebilir. Size, içerisinde uyuşturucu olduğunu düşündüğünüz herhangi bir şey verebilir veya satışını yapabilir. Hepiniz uyuşturucunun zararlarını biliyorsunuz. Bu konuda herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekiyor. Artık tüm gençlerimiz bu konuda duyarlı olmakla birlikte uyuşturucu tacirlerine geçit vermeyeceğine inanıyoruz. Bu konuda siz değerli öğrenci kardeşlerimizin olası en ufak durumda 155 Polis İmdat hattını arayın ve bizlere bildirin. Bizler sizin daha sağlıklı bir eğitim almanızı arzuluyoruz. Bu konuda hepimiz üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmeliyiz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Muş Emniyeti’nin başına tecrübeli isim: Engin Kaloğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla, Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara göre, Emniyet Genel Müdürü İstihbarat Başkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir