Diva-Sen’den 15 Temmuz Mesajı

Diva-Sen Muş Şube Başkanı Nurulemin Yamaç, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Diva-Sen Muş Şube Başkanı Nurulemin Yamaç, “15 Temmuz’da yüce milletimiz tarih sayfalarında ki yerini bir kez daha almayı başarmıştır. Yalnız unutulmasın ki bu asil millet haince güzel vatanımıza darbe yapmaya kalkışan bu çeteleri asla unutmayacak ve unutturmayacaktır.
15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden tam üç yıl geçti. Ama hâlâ hafızalardaki yerini gün gibi koruyor. Çünkü milletimiz biliyor ki, 15 Temmuz gecesinde kendisine maruz görülmeye çalışılan bu girişim, öyle hafife alınacak, oldubittiye getirilecek bir durum değildi. Alenen ülkemizi ve milli iradeyi hiçe sayarak organize edilen alçakça bir girişimdir.” dedi.

Diva-Sen Muş Şube Başkanı Nurulemin Yamaç, yayınladığı yazılı açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi:
“Ülkemizi tekrar köleleştirmeye çalışan iç ve dış mihraklar darbe girişimi dahil her türlü oyunu sergilediler ve sergilemeye devam ediyorlar. Ama unuttukları bir şey vardı, vatanına ve liderine aşık milletimizin imanını ve ferasetini hesaba katamadılar.

15 Temmuz gecesi millet hainlere karşı birleşerek bir kahramanlık destanı yazdı. O gece bütün dünyanın milletimizin asla diz çökmeyeceğini ve boyun eğmeyeceğini bir kez daha anladığını, 15 Temmuz gibi işgal girişimlerine asla fırsat vermeyeceklerini dile getirdi.

Bu coğrafya şehitlerimizin kanıyla sulanarak bize emanet edildi. Bizler de bu kutsal mirası, bu mukaddes toprakları İnşallah bizden sonraki nesillere daha güçlü bir şekilde teslim etmeye kararlıyız. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız.

Bu vesileyle 15 Temmuz ve vatanımız için canını feda eden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnetle anıyorum.”HABER49

İlginizi Çekebilir

Şehit Uzman Çavuş Ümit Solak son yolculuğuna uğurlandı

Muşlu şehit Uzman Çavuş Ümit Solak son yolculuğuna uğurlandı Irak’ın kuzeyindeki Avaşin bölgesinde el yapımı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir