CHP İl Başkanı İsmail Adanur’dan Ramazan ayı mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı İsmail Adanur,  Ramazan ayının dayanışma ve yardımlaşma ayı olduğunu belirterek yayınladığı mesajla tüm Muş halkının ve Müslüman aleminin Ramazan ayını kutladı.

Ramazan ayının ülkeye huzur ve kardeşlik getirmesi dileklerinde bulunan CHP Muş İl Başkanı İsmail Adanur, yayınladığı mesajda şunlara yer verdi:

“Bereketin, dayanışmanın ve huzurun ayı olan 11 ayın sultanı Ramazan ayını bu yılda idrak ettik. Özellikle bölgemizde yaşanan gerginlik ve savaş ortamının son bulması, ülkemizde körüklenen kutuplaşmaya son verilmesi için Ramazan ayı çok önemli bir fırsat. Dinimin emrettiği gibi kavgayı değil barışı, ayrımcılığı değil birleştirici olmayı, kötülüğü değil iyiliği, kötü sözü değil hoşgörüyü yaşatmak, Ramazan ayını yaşamak için yapılacak en güzel işlerdir. Paylaşmak, kibirden uzaklaşmak, ben değil biz demek bu ayın en güzel hediyelerindendir. Unutmayalım ki, bu hediyeleri kabul etmek ve nimetlerinden faydalanmak bizlerin elinde. Ramazan ayının, ülkemizde her geçen gün artan yoksulluğun ve kriz ortamının sona erdirilmesine, milletimiz arasındaki kardeşliğin ve birliğin artmasına vesile olmasını diliyorum. Yürekten istiyorum ki, Müslümanlar arasında farklı coğrafyalarda süren savaşlar ve kavgalar sona ersin. Sadece ülkemizde değil, bölgemiz ve dünyamızda da barış ve huzur hakim olsun. İnsanlar inançları, dilleri ve renkleri için ayrımcılığa ve şiddete maruz kalmasınlar. Umuyorum ki,  farklılıkların zenginliklerimiz olduğu, bu ay da daha iyi anlaşılır. Başta Saygıdeğer Muşlu hemşehrilerim olmak üzere, tüm Türkiye’nin ve bütün Müslüman aleminin Ramazan ayını kutluyor, ülkemizin huzuruna, bereketine ve kardeşliğine vesile olmasını diliyorum.”HABER49

İlginizi Çekebilir

Hazal Öğretmen, Kapı Kapı Gezerek Köydeki Kadınlara Okuma Yazma Öğretiyor

Muş’un Varto ilçesindeki Tepe Köyü İlkokulunda müdür yetkili öğretmen olarak görev yapan Hazal Ateş Özden, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir