DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
Duşakabin

CHP heyetinden Muş’ta ziyaret

Son Güncelleme :

13 Haziran 2022 - 16:44

CHP heyetinden Muş’ta ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Tacettin Bayır ve Hatay Milletvekili Serkan Topal, bazı ziyaretlerde bulunmak üzere Muş’ta geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanlığı binasında partililerle bir araya gelen Bayır, gazetecilere, esnafı ziyaret ederek talep ve sorunlarını dinlediğini söyledi.

Muş’un eli ayağı konumunda olan ve 800 kişiyi çalıştıran Muş Şeker Fabrikası’nın özelleştirildiğini ifade eden Bayır, şunları kaydetti:

“Fabrika özelleştirildiğinde 300 kişi çalıştırmaya başladı, 500 kişi işsiz kalmış. Zaten Türkiye’de işsizlik almış başının gidiyor. Tarımla ilgili devletin desteği çiftçiye çok az. Devletten özellikle çiftçiye mazot, elektrik ve gübre ile ilgili yeni düzenlemeler yapması gerekiyor. Bizde çiftçilere Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında bunları onlara vereceğimize söz verdik. Şu anda bütün Anadolu’da yaklaşık 120 milletvekili ile çalışma halindeyiz. Özellikle CHP milletvekili olmayan illerde daha etkiliyiz. Her ne kadar İzmir milletvekili gibi buraya görevli geldiysem de Muş’un sorunlarını not aldım, bunların takipçisi olacağım. Bundan sonra Muş’un Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili olarak görebilirsiniz. Muş halkına Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olduğunda neler yapabileceğini anlatacağız. Biz anlattıktan sonra onların oylarına talip olacağız.”

Topal ise CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle Muş’u ziyaret ettiklerini belirterek şöyle konuştu:

“Genel başkanımız Muş halkını dinleyin, sorunları nedelerdir, hasbihal edin, genel merkeze gelin biz bunu konuşalım. Bizde bu nedenle Muş’a geldik. Sizin sorunlarınızı öğrenmeye geldik. Sorunları da gür bir sesle mecliste dile getirmeye geldik. Biz yeniden Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi hepimiz birlikte olacağız. Yeniden ülkenin huzura ve refaha kavuşması adına birlikte olacağız. Yeniden iktidar olacağız. Ekonominin batışını durduracağız. Buna yürekten inanıyoruz. Muş’ta esnafı ziyaret edeceğiz. Onları da dinleyeceğiz. Hepimiz birlikte yeniden halkın iktidarını kuracağız.”

CHP Muş İl Başkanı İsmail Adanur da milletvekillerine ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

CHP heyeti, İstasyon Caddesi’nde esnafı ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi.HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.