CAMİ İNŞAATI YARDIM BEKLİYOR

Muratpaşa Mahallesinde yapılan ve Maddi imkânsızlıklardan dolayı yarım kalan Aziziye Cami, taziye evi ve Kur´an kursu inşaatının tamamlanması için hayırseverlerden yardım bekliyor.

Hayırsever vatandaşın verdiği arazide yapımı başlanan cami, taziye evi ve Kuran Kursu, maddi imkansızlıklar nedeniyle tamamlanamıyor. Mahalle sakinlerinin tüm imkanlarını seferber ederek destekte bulunduğu cami inşaatının devam edebilmesi için hayırsever vatandaşların yardımı bekleniyor.
“Müslüman Kardeşlerimiz Yardım Ellerini Uzatsın”
Konuyla ilgili açıklamada bulunan mahalle sakinlerinden Hayrettin Meriç, bu tür hayır hizmetleri için vatandaşlardan gereken yardımı beklediklerini belirtti. Meriç, açıklamasında: “Murat paşa Aziziye Camii Yapma ve Yaşatma Derneği olarak hayırsever bir hemşerimizin vermiş olduğu arazi üzerine yapmaya başladığımız Cami, taziye evi ve Kur´an kursu için destek bekliyoruz. Kaba inşaatı biten ve yarım kalan Cami, taziye evi ve Kur´an kursu için mahalle sakinleri ellerinden gelen bütün imkânlarını kullanarak destek veriyorlar. Yaklaşık 10-12 aydır Aziziye camii taziye evi Kur´an kursu yapımına başladık. Mahalle sakinleri ellerindeki bütün imkânlarını kullandılar. Fakat yükümüz o kadar ağırdır ki inşaat yarım kalmış durumda. Burası millete hizmet vermek içindir, Anne ve babası adına hayır yapmak isteyenler, Kur´an kursu ve taziye evine destekte bulunsalar bizi çok mutlu ederler. Biz çevredeki insanlardan da yardım bekliyoruz. Biz istiyoruz çevredeki Müslüman kardeşlerimizde bu inşatta yardım ellerini uzatsın, inşallah onların yardımları ile Ramazan ayında camimizi ibadete açacağız” dedi.
Maddi durumu iyi olan vatandaşlardan ve işadamlarından yardım beklediklerini belirten Meriç, herkesin elinden gelen yardımı yapmasını istedi. Meriç, son olarak açıklamasında: “Yerimiz de Cami, Kur´an kursu ve taziye evi için müsait bir yerdir. Bu bir hayır işidir, sadakayı cariye işidir. İnsan öldüğünde amel defteri kapanıyor ama bu sadakayı cariye olduğu zaman ona hayır yazılmaya devam ediliyor. Müslümanlar sadece bu hayır işlerinde ellerini taşın altına koyuyor. Başka kimse ellini taşın altına koymuyor. Biz zengin Müslüman kardeşlerimizin yardım edeceklerini ümit ediyoruz. Hayır, yapan derneklerden yardım kuruluşlarından iş camiasındaki iş adamlarından bu hayırlı iş için yardımda bulunmalarını istiyoruz. Kimin ellinden ne geliyorsa yardımlarını bulunmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu. Fırat Demir – HABER49

İlginizi Çekebilir

Muş Emniyeti’nin başına tecrübeli isim: Engin Kaloğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla, Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara göre, Emniyet Genel Müdürü İstihbarat Başkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir