Bursa’da Muş Rüzgarı

Bursa’da faaliyet yürüten Muş İli Kültür Eğitim Kalkındırma Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (MUŞ İLDER) tarafından düzenlenen geleneksel futbol turnuvası sona erdi. Turnuvanın final maçı ve kupa törenine çok sayıda kişi katıldı.

Bursa’da bu yıl 8.si düzenlenen geleneksel futbol turnuvası Raşit Zozik sezonu adını alan ve 24 takımın 3 ay boyunca kıyasıya mücadele ettiği futbol turnuvasının final maçı gerçekleşti. Dondurmacı Amca ve Ongur Tekstil takımlarının oynadığı final maçına ve sonrasında düzenlenen kupa törenine Bursa milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Muş Hasköy Belediye Başkanı Hikmet Karayel,  Korkut Belediye Başkanı Sami Pekbay, Yaygın Belde Belediye Başkanı Abdülbaki Elpe, Konukbekler Belde Belediye Başkanı Bahri Fırat, Bursa Nilüfer belediye başkanı Turgay Erdem’i vekaleten Mesut Şehitoğlu ve siyasi partilerin il ve ilçe yöneticileri ile bürokrasiden birçok kişi katıldı.

TURNUVANIN GALİBİ ONGUR TEKSTİL 

Kupa töreni için selamlama konuşması yapan Muş İLDER Başkanı Mehmet Veysi Tutkun, “Muş İLDER ailesi olarak derdimiz Bursa’mızın, Muş’umuzun ve ülkemizin refahı ve selametidir.  Mensubu olmaktan kıvanç duyduğumuz ülkemize, ekmeğini yediğimiz ve aynı zamanda değer kattığımız Bursa’mıza, doğduğumuz yer olan ve her zaman gönlümüzde yeri olan Muş’umuza karşı sorumluluklarımız var. Muş İLDER olarak her türlü toplumsal sorunun çözümünde görev almak istiyoruz”  dedi.

Muş İLDER Başkanı Tutkun, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“3 ay boyunca gençleri spora yönlendirmeye çalıştık. Gençlerimize beden ve ruh sağlıklarını muhafaza edebilecekleri alanlar oluşturmalıyız. El ele gönül gönüle vererek Muş’a uzu, Bursa’mızı ve ülkemizi daha müreffeh daha yaşanılır kılmak hepimizin görevi ve ortak hedefi olmalıdır.”

Bursa milletvekili Hakan Çavuşoğlu ise, “Muş İLDER’in birbirinden farklı ve güzel organizasyonlara imza attığını görüyoruz. Gençleri sporla bir araya getirmek, tanıştırmak ve gençlerin sorunlarını görmek ve çözmek büyük bir özveridir” diye konuştu.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz da ,  “Bu turnuvayı düzenleyen Muş İLDER ailesine teşekkür ediyorum. Turnuvaya katılan bütün futbolcuları ve üç aydır takımlarına destek veren taraftarları canı gönülden tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Turnuvanın galiplerine kupaları takdim edildi. Törene katılanlar halay çekerek gönüllerince eğlendi.HABER49

balıkesir escort

İlginizi Çekebilir

TEKNOFEST’de dereceye giren öğrenci ödüllendirildi

Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, “Engelsiz Yumuşak Duyu Park” projesiyle katıldığı TEKNOFEST’de Türkiye üçüncülüğü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir