Bursa Muş KIDER’de Erdal Civak güven tazeledi

Bursa’da faaliyet gösteren Muş Kızılağaç Beldesi ve Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Muş-KIDER) 2. Olağan Kongresini yaptı. Yapılan kongrede dernek başkanlığına Erdal Civak başkanlığa yeniden seçildi.

Bursa’da 2015 yılında Muşlular başta olmak üzere bölgeye hizmet veren Bursa Muş KIDER genel kurulunda seçime Erdal Civak yönetiminde tek listeyle gidildi. Civak ve yönetimi güvenoyu aldı.

2015 yılında Bursa’da kurulan Bursa’da Muşlular başta olmak üzere birçok çevreye hizmet veren Muş KIDER 2. Olağan Genel Kurulu vatandaşların, Muşluların, delegasyonun ve kalabalık insan topluluğunun katılımı ile gerçekleşti.  Erdal Civak ve yönetimi tek liste olarak seçime gidildi ve yeni yönetim oy birliği seçildi.

Divan Kuruluna Mehmet Artuk, Mahmut Asya Bülent Zorbey Şavlı ve Hamdusena Sarcan getirildi. Kongre eski yönetimin, yönetim ve denetleme kurulu faaliyetleri ibraya sunuldu. Faaliyetler oy birliği ile kabul edilerek tescillendi. Yeni yönetim Kurulu Adına konuşan Erdal Civak,  “Dernek yerleşkemizde Muş-KIDER 2.Olağan Genel Kongresi´ni yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Amacımız, Bursa’da yaşayan Muş Kızılağaç Beldesi ve köylülerini bir araya getirmek, hemşerilerimizin birbirini tanımalarına ortam sağlamak, sahip olduğu kültürü yaşatarak, yardımlaşma ve dayanışmayı temin etmektir” dedi.

Birlik ve beraberlik içinde yaşamak, birbirimizin hakkına ve hukukuna saygı duymak, birbirimizin yardımına koşmak, iyi ve hoş zamanlar ile kötü ve zor zamanlarda yardımlaşmak ve dayanışma içinde olmak, hem insanlık görevimiz, hem de inancımızın bir gereğidir diyen Civak, “Bu noktadan hareketle, neşemizi paylaşarak arttırmak, hissettiğimiz acılarımızı ise paylaşarak azaltmak, varoluşumuzun en önde gelen erdemlerinden biridir. Aynı toprak parçası üzerinde yaşıyorken, göç ederek gelip, yine aynı topraklar üzerinde yaşamaya devam ettiğimiz ve aynı kaderi paylaşıp, aynı havayı soluduğumuz insanlar olarak, birliğimizi ve beraberliğimizi sağlayıp, mensubu olduğumuz toplumun yararını gözetmenin, kendi yararımızı gözetmek kadar önemli olduğunu bilmeliyiz” sözlerini ifade etti.

Civak, “Eğer aynı topraklar üzerinde yaşamaya devam etmeyi ahdetmiş isek, düğün, bayram, taziye ve hasta ziyaretleri gibi sahip olduğumuz ve övündüğümüz kutsal kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarmak istiyor isek o zaman bu topraklarda kenetleşerek sıkı sıkıya yaşamak, birbirimizi koruyup kollamak bizim için kader birliği haline gelmiş demektir. Kongremize katılım sağlayan bizleri bu günde yalnız bırakmayan değerli üyelerimize hemşerilerimize ve halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bana güvenerek, beni tekrardan dernek başkanı seçen tüm dernek üyelerimize ve delegelerimize teşekkür ederim.  Böylelikle yeni yönetim kurulumuz an itibariyle görevine başlamış oldu. Yeni yönetim kurulunun üyelerimize hemşerilerimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyoruz. Güzel günlerde buluşmak dileğiyle” ifadelerine yer verdi.HABER49

amasya escort bayan

İlginizi Çekebilir

TEKNOFEST’de dereceye giren öğrenci ödüllendirildi

Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, “Engelsiz Yumuşak Duyu Park” projesiyle katıldığı TEKNOFEST’de Türkiye üçüncülüğü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir