DOLAR 17,9470 % 0.03
EURO 18,4093 % -0.7
GRAM ALTIN 1.034,94 % 0,22
ÇEYREK A. 1.692,13 % 0,22
BITCOIN 23.839,90 -1.5
SON DAKİKA

Bizim için her zaman önce ülkemiz gelir

Son Güncelleme :

15 Ağustos 2021 - 9:44

Bizim için her zaman önce ülkemiz gelir

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül:

Bizim için her zaman önce ülkemiz gelir

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, sel ve orman yangılarıyla ilgili sosyal medya hesapları üzerinde provokatif eylemlerde bulunanlara sağduyu çağrısında bulunarak, “Bizim için her zaman önce ülkemiz, sonra partimiz gelir. O nedenle ben bütün yurttaşlarımızı sorumluluğunun bilinci içinde bir kez daha sakin olmaya davet ediyorum.” dedi.

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Muş’a gelen TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ve beraberindeki heyet, İl Başkanı Tuncer Yıldırım ve partililer tarafından Sultan Alparslan Havalimanında karşılandı. Ardından parti binasına geçen Sarıgül, burada gazetecilere açıklamalarda bulunarak, orman yangınları ve selde hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet diledi.

“YANGININ ÜZERİNE BENZİNLE GİDEN BİR SİYASİ PARTİ DEĞİLİZ”

Sel felaketi ve yangın üzerinden oy devşirmesi yapacak vicdansız bir parti olmadıklarını anlatan Sarıgül, “Orada önemli sıkıntılar vardır ama o sıkıntıları konuşmanın zamanı bugün değil. Oradaki yaraları sardıktan sonra eksikler ne varsa bir dahaki dönem bunların olmaması için arkadaşlarımız genel merkezde geniş çaplı çalışarak bu konudaki raporları hazırlıyorlar. Ama biz sorumluluğumuzun bilincinde olan bir siyasi partiyiz. Ülke sıkıntı olsun, ülkede yangınlar çıksın, seller olsun da ‘bir siyasi parti oy kaybetsin, biz oy alalım’ mantığında olan bir siyasi parti değiliz. Keşke bu yangınlar olmasaydı, ciğerlerimiz yanmasaydı, keşke sel olmasaydı da biz bu konuşmaları yapmasaydık. O nedenle bugün bunları konuşma zamanı değil.” dedi.

“YURTTAŞLARIMIZIN GERÇEKTEN AKLISELİM DAVRANMALARINI ÖNEMLE BEKLİYORUM”

Yaşanan sel ve yangınlarla ilgili vatandaşların tahriklere kapılmaması yönünde telkinlerde bulunan Sarıgül, “Yurttaşlarımızın gerçekten aklıselim davranmalarını önemle bekliyorum. Hiçbir provokatif harekete Türkiye Değişim Partili arkadaşlarımız asla ve asla katılmayacaktır. Biz önce ülkemizin mutlu olmasını isteriz. Biz, Türkiye Değişim Partisi olarak önce devletimizin mutlu olmasını arzu eden sonra da partimizin mutlu olmasını arzu ederiz. Bizim için her zaman önce ülkemiz gelir sonra partimiz gelir. O nedenle ben bütün yurttaşlarımızı sorumluluğunun bilinci içinde bir kez daha sakin olmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Değişim Partisi olarak sorumluluk bilinci içerisinde bir parti olduklarını ifade eden Sarıgül, “Olaylar varken, yangınlar devam ederken, sel felaketi daha henüz devam ederken oralarda çözüm önerilerimizi ya da düşündüğümüz eksikleri orada söylemeyi asla ve asla uygun görmedik. Önümüzdeki hafta parlamentoda bu görüşlerimizi açıklayacağız.” diye konuştu.

“TARIMDA ÖNCÜ BİR ÜLKE OLACAĞIZ”

Türkiye’de tütün üretiminin yasaklanmasının asla ve asla kabul edilebilecek bir durum olmadığını savunan Sarıgül, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’de topraklarımıza ne ekileceğine Avrupa Birliği, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere karar veremez. Türkiye Değişim Partisi iktidarında topraklarımız özgür olacak. Topraklarımıza ne ekilip ne biçileceğine Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan hepimiz karar vereceğiz. Türkiye Değişim Partisi iktidarında topraklarımıza müdahaleyi asla ve asla kabul etmiyoruz. Tarımı, hayvancılığı en üst düzeye Muş Ovasında çıkaracağız. Türkiye Değişim Partisi iktidarında kurucularımızla, genel başkan yardımcılarımızla yaptığımız toplantıda aldığımız karar şudur; tarıma alım garantisi vereceğiz.

Türkiye’de ekilmeyen biçilmeyen tarım arazisi asla kalmayacak. Çiftçilerimizin yüzünü Türkiye Değişim Partisi iktidarında biz güldüreceğiz. Tarımda öncü bir ülke olacağız.”

Sarıgül’ün konuşmasının ardından bir konuşma yapan Türkiye Değişim Partisi Muş İl Başkanı Tuncer Yıldırım, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Buradaki buluşma sonrasında Sarıgül ile partilileri, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere parti binasından ayrıldı.HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.