DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
Duşakabin

Başkan Gürtürk ile Beldenin Çehresi Değişti!

Son Güncelleme :

24 Haziran 2021 - 9:45

Başkan Gürtürk ile Beldenin Çehresi Değişti!

Sungu Belde Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, beldede yapılan faaliyetler ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, beldeye kazandırdıkları doğalgaz alt yapısı ile birlikte birçok proje çalışmalarıyla beldenin çehresini değiştireceklerini söyledi.

Merkeze bağlı Sungu Belde Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, göreve geldiği günden bu yana yapılan hizmetlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Türkiye’de ilk doğalgaza kavuşan belde olduklarını vurguladı.

Uzun süredir doğalgaz için girişimlerde bulunan Sungu Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, belde halkı olarak büyük bir beklenti içerisinde olduklarını ve sonunda bunu başardıklarını söyledi.

Gerekli resmi ve diğer çalışmaları AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek ile birlikte Bakanlıklarla gerekli görüşmelerde bulunduklarını ve yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlar verdiğini ifade eden Başkan Gürtük, “Sungu beldemizi doğal gaza kavuşturuyoruz. Muş merkezden sonra Sungu’da bu hizmet hayata geçecek. Büyüklerimizin desteğiyle bu hizmet gelecek. Coğrafi konum bakımından beldemiz çok iyi bir konumda olup yatırıma açık bir yerdir. Doğalgaz altyapısı için kazı çalışmalarına başladık. Biz halk olarak bu beklentimizi hayata geçiriyoruz. Beldemizde ki imar durumu ve diğer çalışmaları ileri seviyede tamamladık.” dedi.

“PROJELERİMİZİN DAHA SAĞLIKLI HAYATA GEÇMESİ İÇİN İMAR ÇALIŞMALARIMIZI DAHA DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE YAPTIK”

Başkan Gürtük, konuşmasının devamında, birçok alanda yeni projeler üreterek halkın hizmetine sunma gayreti içerisinde olduklarını, imar planı ile ilgili eksikliklerini giderdiklerini ve 15 bin metrekare alanda güzel bir park projesini hayata geçireceklerini kaydetti.

Sungu Beldesine değer katacak olan projeleri bir bir hayata geçireceklerini vurgulayan Başkan Gürtük, “Bir yerleşim yeri için imar çok önemlidir. Bu konuda imar revize çalışmalarımızı tamamladık. Projelerimizin daha sağlıklı hayata geçmesi için imar çalışmalarımızı daha düzenli bir şekilde yaptık. Beldemiz gerçek anlamda konumda ve özellikle sosyal alanda eksikliklerimiz var. Görev yaptığımız dönemde inşallah bu alanda ki eksikliklerimizi de yamalayacağız. 15 bin metrekarelik alanda park çalışmamız var. Proje çalışmamız tamamlandı ve yerimizi de tahsis ettik. Bursa Yıldırım Belediyesi kardeş belediye olarak bu projeyi hayata geçirecek. Erzurum büyük şehir belediye Başkanı Mehmet Sekmen Bey beldemizi ziyaret ettiler. Beldemizde yapmış olduğumuz incelemelerde beldemizin çarşı merkezi düzenlemesini üstlendiler. Peyzaj ve diğer alanlarda gerekli hizmetleri yapacaklar kendilerine teşekkür ediyoruz. Bisiklet yolu projemiz tamamlandı ve Çevre Ve Şehircilik Bakanlığımıza gönderdik. Onun içinde yerel de ki tüm eksikliklerimizi tamamladık” şeklinde konuştu.

“BELDEMİZDE MODERN HALK PAZARI PROJEMİZ VAR”

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yüzde 50 hibe desteği ile 2 katlı ve içerisinde bin 500 kişi kapasiteli bir kültür evi projesinin uygun görüldüğünü belirten Başkan Gürtük; “Bölgemize has özellikleri olan bir kültür evi projemiz var. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yüzde 50 hibe desteğiyle bu yaz temellini de atacağız. Kültür eviniz iki katlı olup içerisinde 1500 kişi kapasiteli konferans salonu ve birçok fonksiyonu olacaktır. Bu da beldemizin büyük bir eksiğini kapatacaktır. Sayın bakanımızı ziyaret ederken gerekli hassasiyeti gösterdiler ve kendilerine de teşekkür ediyoruz. Belde gençlerinin kötü alışkanlıklardan uzak durması ve sportif faaliyetlerde bulunması amacıyla gerekli görüşmeleri yaptık. Spor komplekslerimizin olduğu alanlarda Sayın Milletvekilimiz ve İl müdürümüzün gayreti ile eksikliklerimizi tamamlayacağız. Halı saha için Sayın Valimizle görüştük ve onu da hızlandıracağız. Ayrıca beldemizde modern halk pazarı projemiz var ve bunun da tüm çalışmaları tamamlandı. İhalesi yapıldı ve bu yaz ayı da kazmayı vuracağız” dedi.

“ARTIK BELDE MERKEZİNDE HEM TRAFİK RAHATLATACAK HEM DE VATANDAŞLARIMIZ ULAŞIM NOKTASINDA GÜZEL BİR HİZMET ALACAKTIR”

Ulaşım alanında hem yeni araçlar aldıklarını hem de terminal projesini hayata geçireceklerini aktaran Başkan Gürtürk, şunları söyledi: “Belde çıkışımızda terminal çalışmamamız olacaktır. Artık belde merkezinde hem trafik rahatlatacak hem de vatandaşlarımız ulaşım noktasında güzel bir hizmet alacaktır. Terminal sayesinde otobüslerin belirli saatleri ve düzenli alanı olacaktır. Bu da beldemizin ulaşımı noktasında çok büyük bir eksiği ortadan kaldıracak. Terminal projemizi bitirdik idari bina ve alt yapı çalışmalarımızı da kısa hayata geçireceğiz. Mezarlıklarda peyzaj çalışması yapıyoruz. Defin işlemlerinde artık bir nizam olacak yani ada ve parsel usulü ile yapacağız. Hayatını kaybeden birinin torunları bir 50 yıl sonra geleceği zaman kayıtla hemen mezarları bulabilecektir. Bunu da ciddi anlamda önemsiyoruz. Araç filomuza yeni ek araçları ekledik. Toplu taşıma araçlarımızı yeniledik. Eski araçlarımızı sahadan çektik. Yeni araçlarımız hizmette ve şuanda çalışıyor. Bursa Belediyesi desteği ile toplu taşıma yani otobüs hibe aldık. Bu güzel desteklerinden ötürü Bursa Büyük Şehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Milletvekilimiz ile birlikte İçişleri Bakanımızı ziyaret ettik ve Bakanımız da bizlere zırhlı makam aracı verdiler. Bu değerlerinden ötürü Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Sungu Beldemize kazandırılan bu güzel yatırım ve desteklerinden ötürü başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Bakanlarımıza, Valimize, Milletvekilimize ve tüm teşkilatımıza teşekkür ediyoruz.”HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.