ASP Personeline Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı Semineri Verildi

Muş İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri uyuşturucuya karşı yürüttüğü başarılı çalışmalarının yanı sıra kurumlardaki personellere de seminerler düzenliyor.

Muş İl Emniyet Müdürlüğü ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü (ASP) tarafından organize edilen “Narko Rehber” projesi kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personeline uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile ilgili seminer verdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen seminerde Muş İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli Memurlar, farklı birimlerde görev yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personellerine madde bağımlılığı ve korunma yolları hakkında bilgiler verildi.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbahri Aksoy, “Burada bize sunum yapacak Muş Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personellerine çok teşekkür ediyorum. Madde bağımlılığı tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de maalesef yaşamın bir parçası haline geldi. Madde kullanımının yaş ortalaması maalesef çok düştü ve kullanımı yaygınlaştı. Toplumsal sorunlarla mücadele ederken kararlı olmak gerekiyor ancak kararlı olmak kadar bu konuda bilgili de olmak gerekiyor. Madde bağımlılığının gelişme, yayılma, kullanma ve temin edilme gibi evrelerinde hep birlikte topyekûn bir mücadele vermemiz gerekiyor. Bu seminerin farkındalığı artıracak bir çalışma olacağını ve sizlerin bilgisinin de artacağını düşünüyorum” dedi.

“Uyuşturucu ile Mücadelede Etkin Katılımın Sağlanması” çalışmaları kapsamında farkındalığı artırmak, gençleri ve aileleri bağımlılık yaratan maddelerden uzak tutmak, toplumsal bilinci artırmak amacı ile gerçekleştirilen seminerde Muş Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personelleri tarafından sunum geçekleştirdi.  Sunumda, madde bağımlılığı nedir? Bağımlı olan kişilerin özellikleri nelerdir? Sokak satıcıları nasıl tanınır? Narkotik maddelerin sokak isimleri, şüpheli mekânların nereler olduğu, bağımlılık yapan madde kullanımının sonuçları ve zararlı maddelerin kullanımını engellemek için alınması gereken tedbirler personellere anlatıldı.

Seminerde ayrıca hazırlanan görsellerle uyuşturucu madde kullanan kişilerin zamanla bedensel, fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin gerilemesi ve ölümcül sonuçlarla ilgili örnekler paylaşıldı.

Terör örgütlerinin en büyük finansmanları arasında yer alan uyuşturucu ile mücadele kapsamında gerçekleştirilen seminerlerde insan sağlığı açısından zararları da ele alındı. Uyuşturucuyla mücadele yöntemleri anlatılırken, personellerin de soruları yanıtlandı.HABER49

İlginizi Çekebilir

Hazal Öğretmen, Kapı Kapı Gezerek Köydeki Kadınlara Okuma Yazma Öğretiyor

Muş’un Varto ilçesindeki Tepe Köyü İlkokulunda müdür yetkili öğretmen olarak görev yapan Hazal Ateş Özden, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir