DOLAR 15,9684 % 0.16
EURO 16,8284 % 0.78
GRAM ALTIN 939,34 % 0,98
ÇEYREK A. 1.535,81 % 0,98
BITCOIN 29.465,80 0.79
SON DAKİKA

ASİMDER, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik yaptığı saldırıyı kınadı

Son Güncelleme :

01 Ekim 2020 - 9:23

ASİMDER, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik yaptığı saldırıyı kınadı

Asılsız Soykırım İddiaları ile Mücadele Derneği (ASİMDER) Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik uluslararası hukuku çiğneyerek yaptığı saldırıyı kınadı.

ASİMDER Başkanı Turhan Sur Ermenistan saldırılarına yönelik yazılı bir açıklama yaptı.

Sur, yaptığı yazılı açıklamada, 1000 Yıldan beri yaşadığımız bu kadim coğrafyadan biz Müslüman halkları söküp atmayı hedefleyen bir küffar, haçlı zihniyeti ile karşı karşıyayız diyerek, “Bu Millet, Sultan Alparslan Han´dan bu yana şehitler ile büyük bedeller ile yoğrulmuş bu toprakları ve kardeş devletlerimizin topraklarını canı ve kanı pahasına savunmuş, kendisinden sonra gelecek nesillere bütün İslam Dünyasına ve Soydaşlarımıza örnek alınacak bir kadim devlet olarak dimdik ayakta tutmuştur. Tutmaya devam edecektir. Son yıllarda Haçlı zihniyeti ve diğer küffar merkezli zihniyetler 1915’lerde ortaya koydukları oyunları tekrar sahnelemeye başlamışlardır. Ülkemiz 15 Temmuz Kurtuluş zaferinden sonra her alanda ulusal ve uluslararası baskı, yıkıcı projeler, saldırı olayları ile karşı karşıya kalmıştır” ifadelerini kullandı.

ASİMDER Başkanı Turhan Sur Tarafından yapılan yazılı açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Yapılan saldırıların ve hedeflerin farkındayız. Bir yandan Ermeni Diasporası ve uzantısı PKK ile bir yandan Yahudi´ye secde etmiş FETÖ ile bir yandan Rusya´nın ve İran´ın desteklediği ESED ile biryandan Amerika´nın ayakta tuttuğu Kuzey Suriye ve Kuzey Irak ta bulunan şaşkın çapulcular ile, Bir yandan Doğu Akdeniz de yine Londra merkezli sevk idare edilen Fransa, Yunanistan, Mısır, İsrail ile mücadele verirken, Diğer yandan yine Londra merkezli sevk ve idare edilen Rusya´nın yüzyılın en büyük tatbikatını seyretmektedir. Küffar´ın şımarık kıblesiz Ermenistan´a talimat vermesi ile son yıllarda, Türk İslam Dünyası Coğrafyasına başlattığı kahpe saldırıların maksadını ve hedefini çok iyi bilmekteyiz. 1915 olaylarında Rusya ile İngiltere ile Fransa ile birleşip bizi arkamızdan hançerlemelerini, kadınlarımızı, çocuklarımızı süngülerinin ucunda gezdirdiklerini unutmadık, unutmayacağız. Ümmet varsa bu millet vardır, bu millet var oldukça ümmet var olacaktır şiarı ile bütün ülke olarak ve Sultan Alparslan Han´ın kadim şehri Muş olarak şehadet şerbetini içmeye hazır olduğumuzu bütün dünyanın, Ermenistan´ın ve Diasporanın bilmesini, hafızalarına kazımasını kendi gelecekleri açısından bilmelerinde fayda görmekteyiz. Son yıllarda karşımıza çıkan ve yakından şahit olduğumuz içimizde faaliyet gösteren ve hala yakinen takip ettiğimiz FETÖ ve Ermeni Diaspora uzantılarının işbirliklerini kanıtlıyor, yağlı urganlarımızı hazır halde bekletiyoruz. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde başlatılan Dünya lideri devlet olma amacımız her geçen gün hararetle artmaya devam etmektedir. İçimizdeki hainleri, bizi düşmana satan kahpeleri tek tek temizlemeye devam ediyoruz, etmeye de yeminliyiz. Ermenistan ve onlara uşaklık eden hainler gözümüz üzerinizden hiç eksilmeyecektir. Kardeşimiz Azerbaycan yalnız değildir. Biz tek millet iki devletiz bunu bütün Türkiye ve Azerbaycan halkları derinden hissetmekte ve bilmektedir. Yüce Allah’ımızın izni ve Milletimizin vakur duruşu sayesinde biz bu haçlı ve küffar saldırılarını hep birlikte bertaraf edeceğiz, etmeye yeminliyiz.”HABER49

Avast Satın Al

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.