Ankara’da Muş Rüzgarı!

Ankara’da faaliyet gösteren Muş İli ve İlçeleri Eğitim Kültür ve Kalkınma Derneği (MUŞ-DER), yeni alınan dernek binasının açılışı için düzenlediği ‘Muş Tanıtım Gecesi´nde yüzlerce Muşlunun yanı sıra siyasetçiler, bürokratlar ve akademisyenler yoğun istek gösterdi.

MUŞ-DER, Ankara’da yeni aldığı dernek binasının açılışında tüm Muşluları bir araya getirdi. MUŞ DER’in düzenlediği tanıtım gecesinde, yeni ve eski siyasetçiler, bürokratlar, akademisyenler ve Muşlular bir araya geldi. Ankara da düzenlenen gecede, eski bakanlardan Abdulkadir Aksu, Hüseyin Çelik, Edip Safter Gaydalı, Muş Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz ve eşi, Muş eski Valilerinden Aziz Yıldırım, Vedat Büyükersoy ve eşi, Ali Akan, Ahmet Refik Tekerek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, İl Jandarma Komutanı Albay Bülent Baykal, Korkut Belediye Başkanı Haşim Arık, STK temsilcileri ve çok sayıda Muşlu katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Muş Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Dede, MUŞ-DER’in Ankara´da bulunan yaklaşık 16 bin Muşluyu bir araya getirdiğini ifade etti.

ANKARA’DA 15 BİN’DEN FAZLA MUŞLU VAR!

Geceye katılan tüm katılımcılara teşekkür eden Başkan Dede, gecenin amacının Ankara´da bulunan yaklaşık 16 bin Muşluyu bir araya getirerek, kaynaşmasını sağlamak olduğunu söyledi. Başkan Dede: “Ankara Muş Der tüm hemşerilerimizin evidir. Buraya herkesin sahip çıkması gerekir. Bugüne kadar bir dernek binamız dahi yoktu. Allah´a çok şükür artık bizim de bir dernek binamız var.  Bu gece düzenlediğimiz bu programla hem bu dernek binamızı hizmete açmış olacağız, hem de katkıda bulunan hemşerilerimize plaketlerimizi takdir edeceğiz. Sadece Ankara´da 15 binden fazla Muşlu yaşıyor. Çeşitli nedenlerden dolayı Ankara´ya gelmek zorunda kalan hemşerilerimizin sorun ve sıkıntılarıyla uğraşmak bizim görevimizdir. Bu dernek herkesin evidir.  Derneğimiz birkaç aydır sosyal ve kültürel faaliyetlerini aktif bir şekilde sürdürüyor. Siyasi hayatım boyunca hemşerilerimin sorunlarına çözüm üretmek adına her zaman çalıştım. Memleketimizin gelişmesi için siyasi ve bürokrasi alanında hiçbir zaman geri adım atmadım. Her zaman hemşerilerimin hizmetinde oldum. Şimdi de Muş-Der Başkanı olarak Ankara´da bulunan hemşerilerimizi bir arada tutarak buradan memleketimizin sorunlarına çözüm üreteceğimiz gibi, Ankara’ya gelecek hemşerilerimizin buradaki sorun ve sıkıntılarına çözüm üretmek adına hep birlikte çalışacağız. Vatandaşlarımızın her zaman hizmetinde olacağımı bir kez daha tekrarlıyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Dede´nin konuşmasından sonra gece, Muş Valiliği tarafından hazırlanan Muş tanıtım filmi, Muş Belediyesi tanıtım filmi gösterimi ve yemek ikramından sonra sona erdi.HABER49

İlginizi Çekebilir

TEKNOFEST’de dereceye giren öğrenci ödüllendirildi

Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, “Engelsiz Yumuşak Duyu Park” projesiyle katıldığı TEKNOFEST’de Türkiye üçüncülüğü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir