4 akademisyenimiz en başarılı akademisyenler listesinde yer aldı

Türkiye’deki en başarılı Akademisyenler listesine Muş Alparslan Üniversitesi’nden (MŞÜ) 4 akademisyen de girdi. Akademisyenler, Researchgate’de yayınlanan “Türkiye’de en çok atıf alan ve H indexi en yüksek 6 bin akademisyen” listesinde yer almayı başardı. Türkiye’deki en başarılı Akademisyenler listesinin ilk sıralarında yer alan Prof. Dr. Ercan Bursal, bu başarıdan dolayı gurur duyduğunu ifade etti.

Türkiye’deki üniversitelerde görev yapan yerli ve yabancı akademisyenler içinde Google Scholar profillerine göre en çok atıf alan ve H indexine sahip ilk 6 bin kişi açıklandı. Listede Muş’tan da 4 akademisyen yer aldı. MŞÜ akademisyenlerinden Prof. Dr. Ercan Bursal 1665. sırada, Prof. Dr. Talat Körpınar 2896. sırada, Prof. Dr. Ulaş Çaydaş 4398. Sırada ve Doç. Dr. Bekir Yıldırım 5542. sırada yer aldı. Listede MŞÜ’den sadece dört akademisyenin yer alması dikkat çekti.

MUŞLU AKADEMİSYEN İLK SIRADA

Bu listede daha çok akademisyenin yer alması gerektiği ve bunun için MŞÜ’deki bilimsel ve akademik çalışmalara daha çok imkan ve altyapı sağlanması gerektiği şeklinde yorumlandı. Muş’lu akademisyen ve bilim adamı Prof. Dr. Ercan Bursal’ın atıf listesine Muş Alparslan Üniversitesi’nde görev yapan akademisyenler arasında ilk sırada yer alması Muş’un eğitim ve bilim alanındaki gelişmeleri için güzel ve önemli olarak yorumlandı.

MOTİVE EDİCİ BİR HABER KAYNAĞI OLDU

Researchgate’de yayınlanan “Türkiye’de en çok atıf alan ve H indexi en yüksek 6 bin akademisyen arasında giren MŞÜ Akademisyenlerden Prof. Dr. Ercan Bursal, “Bu lisetede yer almak bizim için motive edici bir haber kaynağı oldu. Bir Muşlu akademisyen olarak gençlerimizin eğitim ve bilim alanlarına daha çok yönelmesi ve çaba göstermeleri için teşvik edici ve motive edici bir haber kaynağı oldu. Bu listede yer alan tüm akademisyenlerimizi tebrik eder ve sonraki bilimsel çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.HABER49

İlginizi Çekebilir

TEKNOFEST’de dereceye giren öğrenci ödüllendirildi

Muş Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç, “Engelsiz Yumuşak Duyu Park” projesiyle katıldığı TEKNOFEST’de Türkiye üçüncülüğü …