“15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Ormanı” Kuruldu

Muş’un Bulanık ilçesinde “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Ormanı” oluşturuldu.

ulanık ilçesinde düzenlenen törenle kent merkezinden yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Nazik Gölü mevkisinde kurulan “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Ormanı”na 249 şehit için fidan dikildi.

Törende konuşan Muş Valisi Aziz Yıldırım, Peygamber efendimizin (SAV), “Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz.” sözünü anımsatarak, bir fidanın toprakla buluşturulmasının önemine işaret etti.

Her yıl Türkiye’de erozyon nedeni ile kaybedilen toprak miktarının neredeyse Kıbrıs adasının yüzölçümü kadar olduğunu hatırlatan Yıldırım, şunları kaydetti:

“O zaman toprak çok kıymetli her sene bir Kıbrıs kadar toprak kayıp etmek gibi bir lüksümüz yok. Bunu engelleyebilmek için toprağımızı yeşillendirmek gerekir. Çok anlamlı bir isim koydu arkadaşlarımız buraya. ’15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Ormanı.’ Bu ne demektir? Ülkemizin yönetimini ele geçirmek, ülkemizi ipotek altına koymak, başkalarının intikaline açık hale getirebilmek için 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılmaya çalışılan darbe kalkışmasının bastırılmasıyla alakalı, o gün şehit verdiğimiz 249 can burada, işte 249 fidan olarak karşımızda duruyor. Bunların her birinin kurumadan yeşertilmesi, büyütülmesi lazım.”

Gençlerin buradaki fidanların anlamını hiçbir zaman unutmaması gerektiğini ifade eden Yıldırım, “Buradaki ismi gördükçe de 15 Temmuz’u hatırlasınlar. Hainler hiçbir zaman bir daha böyle bir şeye de teşebbüs edemesinler. Bu gerçekten çok önemli, çok anlamı bir açılış olacak. Çok anlamlı bir alan olacak.” dedi.

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek de, “15 Temmuz çok tehlikeli bir olaydı. Ülkeyi böleceklerdi, talan edeceklerdi. Kardeşkanı akıtacaktılar ama Türkiye’nin her tarafında liderimizin çağrısı üzerine herkes sokağa indi. ‘Biz ülkemizi böldürmeyeceğiz. Biz bu bayrakları indirmeyeceğiz, bu ezanları susturmayacağız. Canımız pahasına da olsa biz burada hazırız.’ Şer güçlerine ‘defol’ dediler.” diye konuştu.

Vali ve beraberindeki heyet daha sonra Bulanık Halk Kütüphanesi ve Bulanık Belediyesi tarafından yaptırılan kıl çadırın açılışını yaptı.

Törene Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin, AK Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, Muş İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, bazı kamu kurumlarının müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı

İlginizi Çekebilir

Erbakan Muş’ta kongreye katılacak…

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan partisinin 1. Olağan İl Kongresi’ne katılmak üzere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir