Reklam
Reklam

GAZETEMİZ 17 YAŞINDA…

Gazetecilik tecrübesini yayıncılığa çevirdiğimiz süreçte, bilmediğimiz bir alanda ne kadar cesur bir maceraya atıldığımızı anladığımızda geriye dönüş yoktu. Bu tercihi seçecek kişiler de yoktu Haber49’da… Okuyucularımız yeni doğan bu yayını sabırla, destek ve ilgileriyle, abone, ilan ve haber akışıyla büyüttü… Her gelişim sürecindeki gibi önce emeklemeyi, sonra yürümeyi, öğrendik… Düşe kalka, dik durmanın ne olduğunu […]

GAZETEMİZ 17 YAŞINDA…
GAZETEMİZ 17 YAŞINDA…
Emrullah Özbey
  • Yayınlanma16 Eylül 2020 14:05

Gazetecilik tecrübesini yayıncılığa çevirdiğimiz süreçte, bilmediğimiz bir alanda ne kadar cesur bir maceraya atıldığımızı anladığımızda geriye dönüş yoktu. Bu tercihi seçecek kişiler de yoktu Haber49’da…

Okuyucularımız yeni doğan bu yayını sabırla, destek ve ilgileriyle, abone, ilan ve haber akışıyla büyüttü… Her gelişim sürecindeki gibi önce emeklemeyi, sonra yürümeyi, öğrendik…

Düşe kalka, dik durmanın ne olduğunu kavradık…

Üzüntülerimiz olmasa mutluluklarımızı, köstekler olmasa destekleri nasıl hissedebilirdik ki…

Yeri geldi övüldük, yeri geldi yerildik…

Ama kuruluşundan bu yana Haber49 önemsendi…

Muş gündeminin nabzını en iyi tutan gazete oldu… Size en kapsamlı haber ve yorumları sunmak için biz çaba sarf ederken, kendini en iyi ifade etmek isteyenlerin ve görüşlerini geniş kitlelerle paylaşmak arzusundaki insanların tercihi olduk.

Farklı olmayı, fark yaratmayı önemsedik…

Cesaretimizi kaybetmemeyi, haklı bildiğimiz konularda ısrar etmeyi, kararlı durmayı başardık.

Gerçekleri söylemek adına kötü bellendik… Ama eninde sonunda haklılığımız ortaya çıktığı için güvenirliğimiz arttı.

Aslında kocaman bir aileyiz yeri geldi küstük, barıştık, sitem ettik, tebrikler, eleştiriler, kavgalar ettik…

Halen birlikte olduğumuz ve bu durumdan mutluluk duyduğumuza göre büyük, telafisi olmayan hatalar yapmadık…

İnşallah bundan sonra daha da güzel bir şekilde bir aradanlığımız sürer…

Karalama kampanyaları, saldırılar, çeşitli yıldırma yöntemleri, ekonomik abluka, vs.

Tüm bunlara rağmen Haber49 Gazetesi 16 yılını geride bıraktı. Artık daha diri ve önünü görür vaziyettedir. En ciddi badireler atlatıldıktan sonra birilerinin beklediği son bulmadı ve bulmayacaktır.

Haber49’un 16. yılını geride bırakıp bu badirelere rağmen nice yıllar için yol alması Haber49 Gazetesi çalışanlarının azmi ve kararlılığının yanı sıra okurlarımızın gösterdiği ilgiyle de alakalıdır.

Haber49, sesiz çoğunluğun gücüyle, meslek gücünden, haktan, hukuktan aldığı güçle her geçen gün ışığını daha da güçlendirdi. Projektörlerinden daha bol ışık yaydı karanlığa. Umutsuzlara daha çok umut oldu.

Bugün bütün Muş’ta ve hatta diğer illerde yaşayan Muşlu hemşerilerimizin Haber49’dan haberdarlar. Haber49’un arkasında artık ciddi bir okur desteği var. Bu anlamda Haber49 kendi okur kitlesini yaratarak tüm Muşlulara ulaşmaya çalışmaktadır. Bu kitle içerisinde, siyasetçisi de, bürokratı da, işçisi de, memuru da, köylüsü de, çiftçisi de, kadını da, çocuğu da, sağcısı da, solcusu da vardır.

Haber49, onyedinci yılına bazı eksik ve aksaklıklarla da girse genel olarak insanlarımızın Haber49’u beğenmeleri, gazetenin objektif ve tarafsız olduğuna inanmaları bizim açımızdan oldukça önemli.

Şimdiye kadar olduğu gibi bundan böyle de özellikle objektif ve tarafsızlık ilkelerimizden asla sapmadan okurlarımıza layık olmaya, memleketimizin her türlü sorununu dile getirmeye devam edeceğiz. Memleketi soyup soğana çevirenlerin karşısında, memleket için hizmet edenlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Yeni yıllarda buluşmak dileğiyle…

Tüm okurlarımıza, bizimle güç birliği içinde olan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyoruz…