“Futbolcu fabrikası” gibi kulüp

Muş İdmanyurdu spor kulübü yetiştirdiği 17 sporcuyu Beşiktaş başta olmak üzere birçok spor kulübüne transfer etti. 1964 yılında rahmetli Aydın Has tarafından Muş’ta kurulan ve çocukları tarafından devam ettirilen İdmanyurdu spor kulübü Muş’ta kendi imkanlarıyla yetiştirdikleri sporcuları çeşitli takımlara transfer etmeye devam ediliyor. 1964 yılından bu yana çeşitli spor kulüplerine sporcu transfer eden İdmanyurdu spor […]

“Futbolcu fabrikası” gibi kulüp
“Futbolcu fabrikası” gibi kulüp
  • Yayınlanma10 Ekim 2018 14:03
  • Güncelleme3 Temmuz 2020 22:25

Muş İdmanyurdu spor kulübü yetiştirdiği 17 sporcuyu Beşiktaş başta olmak üzere birçok spor kulübüne transfer etti.

1964 yılında rahmetli Aydın Has tarafından Muş’ta kurulan ve çocukları tarafından devam ettirilen İdmanyurdu spor kulübü Muş’ta kendi imkanlarıyla yetiştirdikleri sporcuları çeşitli takımlara transfer etmeye devam ediliyor. 1964 yılından bu yana çeşitli spor kulüplerine sporcu transfer eden İdmanyurdu spor kulübü bu yıl da geleneğini sürdürdü.

İdmanyurdu spor kulübü başkanı Abdullah Alptekin Has, yaptığı açıklamada, Muş’un bir sporcu fabrikası olduğunu, hem Türkiye geneline hem de Muşspor’a oyuncu yetiştirmek için çalışmalara yoğun bir şekilde devam ettiklerini belirtti.

İdmanyurdu Spor kulübü altyapısından 17 futbolcunun çeşitli takımlara transfer olduğunu aktaran Has, mersin escort İdmanyurdu ve milli takıma yakışacak, istikbal vadeden sporcular yetiştirmek için çaba gösterdiklerini bildirdi.

Transfer olan futbolcular hakkında bilgi veren İdmanyurdu spor kulübü başkanı Abdullah Alptekin Has, şunları kaydetti:

“Muş İdmanyurdu Spor kulübü olarak kurulduğu günden bu yana hedefimiz gençlerimize sahip çıkmak, onları topluma kazandırmak, içlerinde başarılı olan sporcularımızı başta Muşspor’una akabinde diğer büyük kulüplere kazandırmaktı. Ham dolsun kulüp yöneticileri teknik ekibimiz ve sporcularımızla kısa sürede bu başarıyı yakalamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 5-6 yıldır yetiştirdiğimiz A takımımızda oynayan gençlerimizin tamamına yakınını bu yıl değişik takımlara transfer ettik neredeyse. Gençlerimizin yetişmesinde büyük emekleri olan başta takımımızın antrenörü Alparslan Has, olmak üzere Ayhan Has, Osman Alarslan, Emir Kaya, Kaleci Antrenörü Adem Şavlı ve takım disiplinine riayet eden ve gayretleri karşılığında bizleri onurlandıran tüm sporcularımıza teşekkür ederim. Yaptığımız bu transferlerin hiç birinden kulübümüze tek kuruş maddi imkan sağlanmamıştır.. Sporcularımızın geleceği bizim için en büyük kazançtır. Onların mutluluğu başarısı ve topluma olan faydaları bizim için en büyük kupa ve şampiyonluktur.”

Has, Takımımızda yetiştirdiğimiz ve değişik spor kulüplerine transferleri yapılan sporcularımız; “Eyüp Çöklü BEŞİKTAŞ, Oğuz Ketir BOLU SPOR, Ömer Mirze VANSPOR, Diyar Çelik VANSPOR, Serkan Kırıktaş ESKİŞEHİR SPOR, Rıdvan Kezgeç MALATYA SPOR, Yasin Çalişcı ELAZIĞ SPOR, Mustafa Yılmaz ALANYA SPOR, İbrahim Karademir ALANYA SPOR, Serkan Aydoğdu GÜNGÖREN SPOR, Samet Gül MUŞ MENDERES SPOR, Emircan Kızılsoy MUŞ MENDERES SPOR, Yunus Erdoğmuş MUŞ MENDERES SPOR, Yusuf Işık MUŞ MENDERES SPOR, Resul Kaya MUŞ MENDERES SPOR, Özgür Turan MUŞ MENDERES SPOR ve Umutcan Çoban MUŞ MENDERES SPOR. Bu sporcularımızın transferi ile geçmişte olduğu gibi bundan sonra yetiştireceğimiz gençlerimize de örnek teşkil edecek ve çalışmalarını hızlandıracaktır” dedi.HABER49