ENERJİ VE HAYAT

Enerjinin olmadığı yerde hayat durur. Sabah uyanıp kalktığında traş olmak istersin fakat olamazsın. Saçına fön çekmek istersin ama bunu başaramazsın çünkü enerji olmadığından cihazlar çalışmıyor. Kahvaltı yapmak için buzdolabındaki kahvaltıları çıkarmak istiyorsun ve buzdolabının kapağını açıyorsun, bir bakmışsın bütün kahvaltılıklar bozulmuş. Soğutma yapabilmesi için dolabın kullanabileceği enerji yok. Genelde yüksek katlı apartmanlarda oturuyoruz. Aşağı inmek […]

ENERJİ VE HAYAT
ENERJİ VE HAYAT
Ercan Acar
  • Yayınlanma21 Mayıs 2020 15:19

Enerjinin olmadığı yerde hayat durur. Sabah uyanıp kalktığında traş olmak istersin fakat olamazsın. Saçına fön çekmek istersin ama bunu başaramazsın çünkü enerji olmadığından cihazlar çalışmıyor. Kahvaltı yapmak için buzdolabındaki kahvaltıları çıkarmak istiyorsun ve buzdolabının kapağını açıyorsun, bir bakmışsın bütün kahvaltılıklar bozulmuş. Soğutma yapabilmesi için dolabın kullanabileceği enerji yok. Genelde yüksek katlı apartmanlarda oturuyoruz. Aşağı inmek için asansöre yöneliyoruz ve asansörün düğmesini basıp asansörü çağırıyoruz ama ne yazık ki enerji olmadığı için bunu da başaramıyoruz. Asansörü kullanamayınca merdivenleri kullanarak aşağıya iniyoruz. İşe gitmek için arabaya biniyoruz kontağı çeviriyoruz ama aküden enerji gelmediği için araba çalışamaz hale geliyor. Otobüse binmek için durağa gidiyorsun ama otobüs de enerjisi olmadığı için gelemiyor. Bu kez de gitmek istediğin yere yürüyerek veya koşarak kendi imkanlarınla gitmek istiyorsun ama belli bir süre sonra enerjin bitiyor.

BUNDAN DOLAYI ENERJİNİ BOŞUNA HARCAMA EVDE KAL.

Yukarıdan itibaren saydığımız unsurların sebepleri ve boyutları itibariyle küresel bir krizin yayılma alanını ve sınırlarını belirleyen asıl sebebin insanların enerjilerini evde depolamak yerine dışarıda harcamak istemelerinden ve evde yaşamaya uyum sağlayabilmek için ciddi bir biçimde bu enerjiyi ev içi uyum adaptasyonlarına harcamalarından kaynaklanmaktadır. Böyle bir durumda enerji yoksunluğu ortadan kaldırmak için eski ev hatıralarının neşesini, evin yaşamsal alanımızda önemli bir döngünün parçası olduğunu hatırlatacak söz ve eylemleri ifade etmek önemli bir kazanım sağlamış oluruz. Aslında bütün yaşadıklarımız birbiriyle bağlantılıdır. Çünkü hepimiz bir bütünün parçalarıyız. Varolan enerji parçacıkları ve enerjinin yayılım alanı açısından bakıldığında kimi zaman düzenli, kimi zaman düzensiz bağlantılar, denklemler ve büyük bir etkileşim ağının içindeyiz. Bir anlık ortaya çıkacak olan bağlantı ve bu bağlantının frekans alanı içinde birden fazla olayı yada durumu etkilediğimiz anlamına gelir. Bu da enerjimizi her şartta bütün yönleriyle doğru kullanmamız gerektiğinin kanıtı niteliğindedir.

EVDE KALIN ENERJİNİZİ BOŞA HARCAMAYIN, SEVDİKLERİNİZLE KALIN VE EN AZINDAN ŞİMDİLİK ENERJİNİZİ ONLARA HARCAYIN…

avast premier lisans satın al