Muş’lu İşadamı’nın müthiş başarısı

Amerika’da yaşayan Muş Bulanık doğumlu iş adamı Avukat Metin Serbest, 2018 yılının “Girişimci ödülü” aldı.

1974 yılında Muş’un Bulanık İlçesi Gümüşpınar (Pulur) köyünde dünya ya gelen Metin Serbest 1988 yılında Bursa’nın İnegöl ilçesine göç etmiş, İnegöl’e yerleşen Serbest Ailesinden Metin Serbest,  İstanbul Üniversite Hukuk Fakültesini kazanarak İstanbul’da okumaya başladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra Master için Amerika’ya giden Metin Serbest, Master eğitiminden sonra Amerika’nın Chicago şehrine yerleşip burada serbest avukatlık yapmaya başladı. Amerika’nın Chicago şehrinde serbest avukatlık mesleğini yapan Serbest, daha sonra Limuzin Şirketi, Restoran ve Mobilya Mağazaları açarak iş hayatına atıldı ve kariyer hayatını genişletti. Bu başarının ardından Amerika’da 8. Düzenlenen Kongre Ödüllerinde 2018 yılının Girişimcilik ödülünü aldı. Muş’lu hemşerimizin başarısı bizleri onurlandır.

Muş’un Bulanık İlçesi Gümüşpınar (Pulur) köyünde dünyaya gelen ve Bursa İnegöl’de mobilya sektöründe faaliyet gösteren iç ve dış piyasaya üretim yapan İş adamı Rıdvan Serbest’in kardeşi Av. Metin Serbest Amerika da hem Hukuk adamı olarak, hem de İş hayatında başarıdan başarıya koşuyor.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Metin Serbest, başarısının sırını şöyle anlattı: “Disiplinli kurallara bağlı kalarak, güçlü aile bağları ile sevgi ve saygıyı kaybetmeden doğu kültürünü her ortamda sergileyen, Özünü, toprağını ve kültürünü yaşayarak-yaşatarak devam eden bir çizgi ile ilerlemek başarının sırrıdır.”

Bizde Haber49 gazetesi olarak Amerika’da her yıl farklı kuruluşlardan ödül alan Muş’lu hemşerimiz ve kardeşimize İş hayatında başarılar diliyoruz.

METİN SERBEST KİMDİR? 

1974 yılında Muş’un Bulanık ilçesi Gümüşpınar köyünde doğdu. 1988 yılında Bursa’nın İnegöl ilçesine göç etti. Lise eğitimini İnegöl lisesinde tamamlayan Metin Serbest, İstanbul Üniversite Hukuk Fakültesi kazandı. İstanbul Üniversite Hukuk Fakültesini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra Master eğitimi için Amerika’ya giden Metin Serbest, burada Master eğitimi tamamladıktan sonra Amerika’nın Chicago şehrinde yaşamaya karar verdi. Amerika da Avukatlık mesleğine başlayan Serbest, üst üste şirketler kurarak ticaret hayatına atıldı.

Avukat Metin Serbest’in Amerika’da sahip olduğu şirketler:

1-EMPIRE LIMOUSINE CHICAGO (2002)

2-LAW OFFICE METIN SERBEST CHICAGO

3-ZELLANO FURNITURE CHICAGO (2017)

4-LAW OFFICE METIN SERBEST MIAMI (2017)

5-ZELLANO FURNITURE NEW YORK (2018)

6-TURQUOISE RESTAURANT(2018).HABER49

İlginizi Çekebilir

“Doğunun Parlayan Yıldızı Olarak Önemli Bir Cazibe Merkezi Olacaktır”

Devlet Su İşleri (DSİ) Muş 172. Şube Müdürü Servet Fırat, kısa zamanda gösterdiği büyük eforla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir